267 Kadrolu Memur ve Sözleşmeli Personel Alımı İçin DPB'de İlan Yayımlandı

DPB'de yayımlanan kadrolu ve sözleşmeli personel alım ilanlarını siz okuyucularımız için tek bir haberde derledik. Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar ve alım yapılacağı açıklanan pozisyonları siz ziyaretçilerimize aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 14.08.2018, 20:15 30.01.2019, 22:45
267 Kadrolu Memur ve Sözleşmeli Personel Alımı İçin DPB'de İlan Yayımlandı

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda DPB'de yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. 

Haberimizde siz okuyucularımıza 4 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alımları ile 2 farklı kurum tarafından yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarına dair detayları aktarıyoruz. İşte halen başvuru süreci devam eden o ilanlar

DPB'DE YAYIMLANAN KADROLU VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kadrolu Memur Alım İlanı Detayları; Devlet Personel Başkanlığı'nın ilanlar sayfası üzerinden kadrolu memur alımı yapacağını duyuran iki farklı kurum bulunuyor. Bu kurumlar toplamda 40 personel alımı yapacak. Yayımlanan ilanlara göre, Kişisel Verileri Koruma Kurumu 35 Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı alımı yapacağını ilan ederken Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 5 Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Her iki alımda da adaylardan KPSS şartı talep edilirken alımlar üniversitelerin farklı bölümlerinden mezun olmuş adaylar arasından yapılacak. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanı Detayları, Yine DPB'den yayımlanan ilanlar arasında 4 farklı kamu kurumu sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu ve bu kurumlar toplam 227 personel istihdamı sağlayacak. İlanlara göre Atatürk Üniversitesi 152 sağlık personeli, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2 bilişim personeli, Yozgat Bozok Üniversitesi 13 sağlık personeli ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı 60 Asistan ve Mühendis alımı yapacağını açıkladı. Bu alım ilanlarının tamamına başvurular KPSS sıralaması esasına göre yapılacak ve en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar bulunuyor. 

DEVLET KURUMLARI TARAFINDAN YAYIMLANAN İLANLAR

Bilindiği üzere devlet kurumları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların talep edilen tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar her kurum ve kadro için değişiklik gösterirken ortak olan koşulları sizlere aktarıyoruz. 

Memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor. Bu koşullar Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında olmak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

Bu koşulları dışında kurumla tarafından alım yapılacak pozisyon için belirlenen özel koşulların sağlanması gerekiyor. Bu özel koşullar Eğitim Şartı, KPSS Şartı, Belge Sertifika Şartı ve Deneyim Şartı olabiliyor. 

Yorumlar (0)