27 Kasım 4 Aralık tarihleri arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak!

27 Kasım 4 Aralık tarihleri arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından 01.01.1985 tarihi ve bu tarihten sonraki doğumlular başvurabileceği personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanına adayların 27 Kasım 4 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabileceği aktarıldı.

27 Kasım 4 Aralık tarihleri arasında başvuruları yapılacak personel alım ilanı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı.

Yayımlanan personel alım ilanında, "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında görev yapmak üzere yarışma sınavı ile aşağıda yazılı bölüm mezunları arasından 5 adet Tapu ve Kadastro Uzman Yardımcısı alınacaktır" denildi.

Öte yandan başvuru yapacaklar için başvuru şartları aktarıldı.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Başvurular 27.11.2020 - 04.12.2020 tarihleri arasında, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Başvuru Sistemi (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, bizzat elden evrak teslimi, posta, e-posta vb. yollarla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU BELGELERİ

1) Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin veya eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin yetkili idarece kabul edildiğini gösterir belgenin,

2) KPSS sonuç belgesinin,

3) Yazılı özgeçmişinin,

4) Vesikalık fotoğrafının, Taranarak, sisteme yüklenmesi sağlanacaktır.

Ayrıca adaylardan;

-Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyanı,

-Erkek adaylar için askerlik durumuna dair yazılı beyanı,

-Adli sicil kaydı yazılı beyanı. Başvuru esnasında elektronik ortamda alınacaktır. Elektronik ortamda alınan belge ve beyanlar Kurum tarafından talep edilmesi halinde aday tarafından fiziki olarak ibraz edilecektir. Başvurusu kabul edilip, isimleri yarışma sınavına katılabilecekler arasında yer alanlardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak, atamaları yapılmayacak ve eğer atamaları yapılmış ise iptal edilecektir. Bu durumda olan personel hiçbir hak talep edemeyecek olup, haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI  BAŞVURU ŞARTLARI

Genel Şartlar

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

2) Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1985 tarihi ve bu tarihten sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

3) Erkek adaylar bakımından askerliğini yapmış, erteletmiş veya askerlikten muaf olmak,

4) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

5) Süresi içerisinde usulüne uygun olarak sınav giriş başvurusunda bulunmuş olmak.

Özel Şartlar

1) Bilgisayar veya yazılım mühendisi yetiştiren fakülteler ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,

2) ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P1 puan türünde 80 ve üzeri puan almış olmak.

İLAN METNİ DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.