3 Bakanlık KPSS'li/KPSS'siz 1699 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alıyor

3 farklı bakanlık yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapıyorlar. KPSS puanıyla ve KPSS şartsız yapılacak bu alımlara en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. İlanlara dair detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 30.09.2018, 22:26 18.01.2019, 23:30
3 Bakanlık KPSS'li/KPSS'siz 1699 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanan alım ilanlarını derledik. İşte bilinmesi gereken ayrıntılar,

3 BAKANLIK MEMUR VE İŞÇİ ALIYOR

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı yayımladıkları memur ve işçi alımlarında toplam 1699 kamu personeli alımı yapacaklar. Bu alımlarda en fazla kadro Sağlık Bakanlığı'na ait. Buna göre Sağlık Bakanlığı, Başasistan kadrosuna 1527 kamu personeli alımı yapacak. İçişleri Bakanlığı yayımladığı ilanında 72 memur alımı yapacağını duyururken Kültür Bakanlığı'da 100 kamu işçisi alımı için ilan yayımladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kamu personeli alım ilanı yayımlayan kurumların ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan şartlara haiz olması gerekiyor. Adayların ayrıca ilan metinlerinde yer alan tüm özel şartları da yerine getirmeleri isteniyor. Başvuru şartlarını sağlamayan adayların ise başvuruları geçersiz sayılıyor. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı'nın çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları alım ilanlarına ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)