3 Bin TL İle 15 Bin TL Arasında Maaşla En Az Lise Mezunu 461 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor (İSKİ Personel Alım İlanı)

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından bir ilan yayımlanarak en az lise mezunu farklı kadrolarda toplam 461 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Başvuruları yarın başlayacak olan ilanda belirtilen kadrolara göre en az maaş 3 bin TL olurken en fazla maaş ise 15 bin TL olacak. Yayımlanan ilanın detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 02.12.2018, 13:47 02.12.2018, 15:07
3 Bin TL İle 15 Bin TL Arasında Maaşla En Az Lise Mezunu 461 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor (İSKİ Personel Alım İlanı)

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından Resmi Gazete aracılığı ile geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlanmıştı. 

Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda 461 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alım ilanında belirtilen kadrolara göre işe alınacak olan personeller en az 3 bin TL maaş alacakken kadrolara göre en fazla maaş ise 15 bin TL olacaktır. 

BAŞVURU VE KADRO DETAYLARI

Söz konusu ilanda alım yapılacak kadrolar "Teknisyen, tekniker, bilgisayar işletmeni, tercüman, hemşire, biyolog, psikolog, restoratör, grafiker, peyzaj mimarı, kimyager, istatistikçi, mimar, kütüphaneci, şehir plancısı, mühendis" şeklinde belirtilmişti. 

İlana başvrular ise 3 Aralık'ta başlayacak. Başvuruları 10 Aralık'a kadar devam edecek olan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını "hllpsb.'basvııru.iski.aov.tr" web adresi üzerinden yapacaklardır. Elektronik ortamda başvuruda bulunan adaylar arasından T.C. Kimlik Numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edilmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday evrak teslimi için 17/12/2018 tarihinde https://basvuru.iski.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Bu ilana başuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre adaylar aranan şartlar şöyle:

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

7. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (4)
Elcin 12 ay önce
Tekniker ve teknisyen ama hangi brans
Nisan 12 ay önce
Hastanede veya avm merkezinde calışmak istiyorum
oğuz 12 ay önce
lise mezunu alım yok mu
Orhan 12 ay önce
Yaş şartınedir