3 Farklı Kamu Kurum ve Kuruluşuna Personel Alımı Yapılıyor! Şartlar Neler?

Devlet personel başkanlığı ve kurumları kendi web adresleri üzerinden yayımlanan ilanlara göre kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilenler.

Kamu Personeli Alım İlanları 02.09.2018, 13:53 30.01.2019, 21:16
3 Farklı Kamu Kurum ve Kuruluşuna Personel Alımı Yapılıyor! Şartlar Neler?

Kamupersoneli.net olarak Türkiye Uzay Sanayii ile; YÖK ve KVVK tarafından yayımlanan personel alım ilanlara yönelik olarak başvuru şartları, başvuru tarihleri ve merak edilenleri paylaşıyoruz....

Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde...

KVKK 35 PERSONEL ALIYOR

İlana göre alımlar Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı pozisyonunda kamu personeli alımı yapacak. KPSS-A Grubu puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlarda toplam 35 kişi alınacak. Alımlar 3 farklı alanda gerçekleştirilecek. İlana dair diğer detaylar şu şekilde,

Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı yer aldı. Bu alımların ilki Hukuk grubundan olacak. 15 kişinin alınacağı bu grubun dışında ayrıca İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme grubundan 10 personel alımı yapılacak. Kurum ayrıca Elektronik, Elektrik Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği grubundan da 10 Uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. 

YÖK PERSONEL ALIYOR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda YÖK Başkanlığı tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 2017 yapılan KPSS Lisans(A) grubu sınavı sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 85 puana sahip olmak. Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak. 01/01/2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayiinin resmi web adresinde açık pozisyonlar yayımlandı. Bu bağlamda başvuru formunun doldurulması ile bu pozisyonlara başvuru yapılacak. 

Konu ile ilgili olarak Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın destekleriyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii kuruldu. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde personel alımı yapılıyor. 

UZAY SANAYİİ PERSONEL ALIYOR

Bilindiği gibi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hürkuş ve Milli Muharip Uçağı gibi birçok milli üretim projesine imza atmıştır. Bu bağlamda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde şu kadrolarda personel alımı yapılacaktır:

"Sürekli İyileştirme ve Yalın Üretim Mühendisi, Jet Eğitim ve Hafif Taaruz Uçağı Projesi Yük Mühendisi, Ağırlık ve Denge Mühendisi, Uçuş Performans Mühendisi, İtki Aerodinamiği Mühendisi, Aeroelastik Mühendisi, Aerodinamik Mühendisi, Donanım Tasarım Mühendisi, Aviyonik Yazılım Geliştirme Mühendisi, Aviyonik Yazılım Doğrulama Mühendisi, Engelli Personel (Teknisyen), Engelli Personel (Mühendis, Uzman)"

GENEL ŞARTLAR VE BAŞVURU DETAYLARI

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından yayımlanan her pozisyon için ayrı ayrı genel şartlar belirtilmiştir. Bu bağlamda adaylar aşağıdaki link üzerinden pozisyonların detaylarını ve genel şartlarını görüntüleyebilirler. Ayrıca adaylar aşağıdaki link üzerinden başvurularını da yapabileceklerdir. 

Yorumlar (1)
35 1 yıl önce
35 ölsün ne diyelim bize ekmek yok