16 Ekim 2020 Cuma 12:31
3 Kamu kurumu 193 memur alımı yapacak! Başvurular bugün sona eriyor!

Memur alım ilanlarını bekleyenler için Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere Türkiye Sağlık Enstitüleri ve Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvurular bugün sona ereceği açıklandı.

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacakların mesai bitimine kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi..

3 KAMU KURUMUNA 193 MEMUR VE KAMU PERSONEL ALINACAK!

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alımı ve kadro sayıları şöyle:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 53,

Türkiye Sağlık Enstitüleri 6

Ankara Üniversitesi 134

3 kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alımı ilanında toplamda 193 personel ve memur alımı yapılacak.

3 KAMU KURUMU KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

MEMUR ALIM İLANLARI

KAMU PERSONEL ALIM VE MEMUR ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.