17 Ağustos 2020 Pazartesi 13:48
3 kamu kurumu kamu personel ve memur alımı yapacak! Başvurular bugün sona eriyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden Galatasaray Üniversitesi, Kültür ve Turimz Bakanlığı başta olmak üzererin bazı kamu kurum ve kuruluşlar tarafından yayımlanan kamu personel alımlarına başvurular bugün sona eriyor.

KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU DETAYLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacakların en fazla araştırdığı başvuru detayları da belli oldu.

KAMU PERSONEL ALIMI HAKKINDA SORULARIN CEVAPLARI ORTAYA ÇIKTI

Başvuru şartları neler? Başvurularda teslim edilmesi gereken belgeler hangileri? Kamu personel alım ilanlarına kimler başvuru yapabilir? sorularının cevapları da kamu personel alım ilanlarının yayımlanmasının ardından ortaya çıktı.

KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.