30 Binden Fazla Belediye Memuru, Kamu Personeli, İşçi, Askeri ve Emniyet Personeli Alınıyor

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adayların başvuru yapabileceği tüm kamu personeli alım ilanlarını bu haberimizde derledik. Farklı kamu kurumlarınca yayımlanan bu alım ilanlarında dair tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 02.10.2018, 20:37 18.01.2019, 23:15
30 Binden Fazla Belediye Memuru, Kamu Personeli, İşçi, Askeri ve Emniyet Personeli Alınıyor

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza DPB, İŞKUR ve kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları alım ilanlarının tamamını derledik. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanıyla ya da KPSS puan şartsız yapılan alımlarda onlarca kadro bulunuyor. 

Söz konusu alım ilanlarında ayrıca en az okur yazar seviyede olmak kaydılar işçi, en az lise mezunu olmak kaydıyla ise memur alımları bulunuyor. Söz konusu alım ilanlarına dair detaylar,

25 BİNDEN FAZLA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Ekim ayının girmesinin ardından çoğu platform üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında güncellemeler yapıldı. Bu kapsamda Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında 30 dan fazla şehir ve 41 ilçede bulunan belediye başkanlıkları için memur ve işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu alımların dışında Toplum Yararına Program kapsamında halen başvuru süreci devam çok sayıda işçi alım ilanı bulunuyor. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının bir kısmı da memur alım ilanları. Çeşitli KPSS puan şartları ile yayımlanan bu memur alım ilanları ise belediyeler, il özel idareleri, öğretmenevi, polisevi, orduevi gibi kurumlar tarafından yayımlanıyor. 

DPB üzerinden ise çok sayıda kadrolu ve sözleşmeli memur alım ilanları bulunuyor. DPB üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarında ise KPSS en az 50 puan şartı ile 85 puan arasında değişen alım ilanları yer alıyor. 

Bu alımların dışında ayrıca Milli Savunma Bakanlığı'nın uzman erbaş ve sözleşmeli er alım ilanına da başvrular devam ediyor. 

EGM kadın ve erkek adaylar arasından 10 bin polis alımı başvuru süreci de 1 Ekim tarihi itibariyle başladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen her aday aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamak zorunda. Adaylar ayrıca ilan metinlerinde yer alan özel koşullara da haiz olmaları gerekiyor. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Yorumlar (0)