30 Binden Fazla Polis, Askeri Personel, Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Devlet kurumlarına son yayımlanan alım ilanları ile birlikte 30 binden fazla personel alımı yapılacak. Askeri kurumlar, kamu kurumları, sağlık kurumları ve çok sayıda belediye tarafından yayımlanan bu personel alım ilanlarının tamamını siz okuyucularımız için derledik. Personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları, bu kurumların yayımladığı personel alım ilanlarında yer alan kadrolar, kamu personeli alım ilanlarına başvurularda aranan genel ve özel koşullar ile bilinmesi gereken tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 28.09.2018, 21:36 18.01.2019, 23:37
30 Binden Fazla Polis, Askeri Personel, Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Devlet kurumları çok sayıda platform üzerinden kamu personeli alımı yapıyorlar. Onlarca kadro ve pozisyonda yapılan bu alım ilanlarına alınacak personel sayısı ise 30 binden fazla. 

Çok sayıda kamu kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu, kurumların kendilerine ait internet siteleri, Resmi Gazete gibi platformlarda yayımlanan bu alım ilanlarının tamamını sizlere anlık olarak duyuruyoruz. 

Kamupersoneli.net olarak bu haberimizde de siz okuyucularımıza başvuru süreci devam eden tüm bu alım ilanlarını derledik. İşte bilinmesi gereken ayrıntılar. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Haberimizin başında siz okuyucularımıza 30 binden fazla alım yapılacağını duyurmuştuk. Bu alımları yayımlayan kamu kurumları ve alım yapılacak kadrolara dair detaylar şu şekilde,

Askeri Personel Alım İlanları

Personel alımı yapacak olan askeri kurumlar arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bulunuyor. Bu üç kuvvet komutanlığı Sözleşmeli Er, Uzman Erbaş alımı yapıyor. Ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı yapıyor. 

Emniyet Personeli Alım İlanları

Personel alımı yapacak emniyet kurumları arasında ise Emniyet Gene Müdürlüğü bulunuyor. EGM yayımladığı bir ilan ile 10 bin polis alımı yapacağını ilan etti. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği bu alım ilanına önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

DPB Memur ve İşçi Alım İlanları

DPB'den yayımlanan kamu personeli alım ilanları arasında Kadrolu Memur alım ilanı yayımlayan kurumlar Kamu Denetçiliği Kurumu ve Rekabet Kurumu Başkanlığı. Sözleşmeli Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar; İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinop İl Özel İdaresi ve bazı üniversiteler. KPSS B Grubu Memur alım ilanı yayımlayan kurumlar Ümraniye Belediye Başkanlığı, Doğanhisar Belediye Başkanlığı, Enez Belediye Başkanlığı, Alay Belediye Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Meriç Belediye Başkanlığı, Sultangazi Belediye Başkanlığı bulunuyor. 

İŞKUR Memur ve İşçi Alım İlanları

İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanları arasında, Memur Alımı Yapan Kurumlar arasında, MSB Personel Daire Başkanlığı, Çok sayıda belediye başkanlığı, Öğretmenevleri, Sosyal Hizmet Müdürlükleri, İl Tarım Müdürlükleri, İl Özel İdareleri buluyor. Kamu İşçisi Alımı Yapan Kurumlar ise İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı yer alıyor. Ayrıca bu alımların dışında onlarca belediye, belediyelere bağlı birimler, su idareleri, müze müdürlükleri, il özel idareleri, sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları ve bu kurumlara benzer kurumlar.

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kamu personeli alım ilanı yayımlayan kurumların ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan şartlara haiz olması gerekiyor. Adayların ayrıca ilan metinlerinde yer alan tüm özel şartları da yerine getirmeleri isteniyor. Başvuru şartlarını sağlamayan adayların ise başvuruları geçersiz sayılıyor. 

Ana Başlıklarıyla Genel ve Özel Koşullar

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Yorumlar (1)
VATAN AŞIĞI 1 yıl önce
ALIM OLSA NE OLACAK? KİME YARIYOR? UZMAN ER BAŞ İÇİN BİLE ASKERLİK ŞARTI. ZATEN YAŞ ŞARTI KISITLI!!! 10 BİN POLİS İLANINA BAKIYORSUN ŞARTLAR YİNE AYNI. KPSS VE YAŞ MAĞDURLARI YİNE DUYULMADI! EE İNSANLAR NE YAPSIN?