30 Şehir, 41 İlçe Belediye Başkanlığı Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımladı

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için 2018 yılı Ekim ayı belediye personeli alım ilanları yayımlandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için dikkat edilmesi gereken tüm hususlar ile alım yapılacak şehir ve ilçelere dair tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. Ayrıca Kamupersoneli.net olarak belediyeler tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru da bulunacak adayların nasıl bir işlem süreci izleyeceklerinin detaylarını haberimizde aktarıyoruz. İşte çok sayıda belediye başkanlığı tarafından yayımlanan belediye memuru ve işçisi alım ilanları.

30 Şehir, 41 İlçe Belediye Başkanlığı Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımladı

2018 yılı Ekim ayı belediye memuru alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların başvuru yapabilecekleri alım ilanları güncellendi. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden 30 farklı şehir ve bu şehirlerde bulunan belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan alım ilanların arasında ayrıca belediyelere bağlı birimler, o şehirlerde yer alan il özel idareleri, müze müdürlükleri, kazı başkanlıkları gibi kurumlarda bulunuyor. 

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapmak isteyecek adayların bilmeleri gereken tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza detaylı bir şekilde aktarıyoruz. 

HANGİ ŞEHİRLERDE BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİSİ ALIMI YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden onlarca kamu kurumu tarafından personel alım ilanları yer alıyor. Siz okuyucularımıza bu haberimizde çok sayıda belediye başkanlığı ve belediyelere bağlı birimler tarafından yayımlanan alım ilanlarını derleyeceğimizi duyurduk. 

Bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlar toplamda 30 farklı şehirde yayımlanıyor. Ayrıca bu 30 farklı şehirde yayımlanan alım ilanlarının bir bölümü de bu şehirlere bağlı ilçelerde yapılacak. Bu kapsamda alım yapılacak şehirlerin listesini sizlere aktarıyoruz. 

Alım Yapılacak Şehirler

Belediye memuru ve işçisi alımı için ilan yayımlayan kurumların bulunduğu şehirler; Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı,  Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırıkkale, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Yalova, Yozgat,

HANGİ KADROLARDA BELEDİYE PERSONELİ ALIMI YAPILIYOR?

30 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarınca ilan edilen memur ve işçi alım ilanları arasında çok sayıda kadro yer alıyor. Bu kadrolar için bazı belediye başkanlıkları adaylardan belirli bir KPSS şartı talep ederken bazı belediyeler KPSS puan şartı aramıyor. 

Bu ilanlarda yer alan açık pozisyonlara en az lise mezunu olmak kaydıyla çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar yer alıyor. İşçi kadroları için okur yazar yeterli olurken memur pozisyonları için ise en az lise mezunu şartı aranıyor. 

Açık Kadrolar

Bu kapsamda ilanlarda yer alan açık kadrolarının önemli bir kısmı Büro Memuru ve Büro İşçisi pozisyonlarından. İlanlarda teknik personellerin yanı sıra, mühendis, tekniker, teknisyen, usta, usta başı, vardiya amiri gibi kadrolarda bulunuyor. İlan yayımlayan kurumların talep ettiği diğer kadrolara arasında ayrıca beden işçisi, şoför, iş makinesi operatörü, sosyal hizmet personeli, yaşlı bakım, sağlık personeli, gassal, temizlik personeli, Mimar, Peyzaj Mimari, öğretmen, eğitimci, antrenör gibi kadrolarda yer alıyor. 

Bu ilanlarda ayrıca bu kadrolara ek çok sayıda farklı meslek türünde alım ilanları yer alıyor. 

MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Belediye memuru ve işçisi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların öncelikle şu konuya dikkat etmeleri gerekiyor. Her belediye başkanlığı ihtiyacı duyduğu personeller için yayımladığı ilanında adaylardan talep edilen koşulları kendilerince belirlerler. 

Bu çerçevede alımlara başvuru yapacak adayların çok sayıda genel ve özel koşular dikkat etmesi gerekir. İşte bu koşulları siz okuyucularımıza ana başlıklarıyla aktarıyoruz. Adaylar haberimizin altında bulunan bağlantılar aracılığıyla ilan metinlerine ulaşıp başvurulara dair özel şartları görüntüleyebilirler. 

Başvuru Koşulları

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Belediye Memuru alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan belediyelere şahsen yapacaklar. Her alım ilanında ayrıca adaylardan başvuru sırasında talep edilen evrak listeni bulunuyor. Adaylar bu evraklar ile birlikte başvurularını gerçekleştirebilirler. İlanlara dair tüm detaylara ulaşmak isteyen adaylar ise ilanları yayımlayan belediyeleri telefonla arayarak detaylı bilgi alabilirler. İlan metinlerinde telefon numaralarına dair de bilgiler yer alıyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzu Bulut
Arzu Bulut - 9 ay Önce

Büro memurluğu ve buro iscisi olmak istiyorum. Ursada ikahmet ediyorum

Sinem suzgun
Sinem suzgun - 9 ay Önce

Önlisans işletme mezunuyum belediyede çalışmak istiyorum

Neslihan demir
Neslihan demir - 9 ay Önce

Kamu kurumunda çalışmak için yayınlanacak liste ne zaman yayınlanır? Bunlar özel

Ravza
Ravza - 9 ay Önce

Lisans mezunuyum belediyede çalışmak istiyorum ama tanıdık yok devlette dayısı olmayanlara ne zaman iş verceksiniz acaba

resul
resul - 9 ay Önce

Beni alın işizim güczüzüm

Hilal sağlam
Hilal sağlam - 9 ay Önce

Ben lise mezunuyum belediyede memur olarak çalışmak istiyorum

Sezar Orhan
Sezar Orhan - 9 ay Önce

İş ihtiyacım var.eski hükümlüyüm kimse iş vermiyor.
Devlet görevlileri tarafıma haber verin.kirada oturuyorum.sigortalı çalışmak istiyorum.

ömer
ömer - 9 ay Önce

iş makinası ehliyetim var ama ilk okul mezunuyum daha önce forklift kullandım şuan spasyerlik yapıyorum devamlı çalışabileceğim iş arıyorum.