31 İl 40 İlçe Belediye Başkanlığı Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımladı

Kasım 2018 belediye personeli alım ilanları. Türkiye geneli çok sayıda şehirde ve ilçelerde yer alan belediye başkanlıkları memur ve işçi alım ilanlarını yayımladılar. Çok sayıda kadroda yapılacak alım ilanlarına farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Kamu Personeli Alım İlanları 08.11.2018, 20:32 17.01.2019, 22:19
31 İl 40 İlçe Belediye Başkanlığı Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanı Yayımladı

Kasım ayı belediye personeli alım ilanlarında güncelleme yapıldı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylarda duyurulan alımlar ise 31 farklı şehirde yer alan kamu kurumları, belediye başkanlıkları ve belediyelere bağlı birimlerce gerçekleştirilecek. 

Çoğunluğu belediye başkanlıklarınca yapılacak alımlarda işçi kadrolarına en az ilkokul mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekken memur kadrolarına en az lise mezunu adayların başvuruları kabul edilecek. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan belediye memuru ve işçisi alım ilanları aşağıda yer alan şehirlerde ve bu şehirlerde bulunan ilçelerde yapılacak. 

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Tekirdağ, Tunceli, Yalova, Zonguldak. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

31 farklı şehir ve 40 farklı ilçe için yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık pozisyonlar ana başlıklarıyla şu şekilde; Alım yapılacak kadrolar arasında, Ofis içi personeller, büro memuru, büro işçisi, halkla ilişkiler görevlisi, evrak, arşiv, kütüphane personeli gibi kadrolar. Çeşitli branşlarda usta öğreticiler ve çeşitli alanlarda öğretmenler. Saha personelleri çeşitli meslek alanlarında mühendisler, teknikerler, teknisyenler, usta başı, işçi, ara eleman pozisyonlarında görevli personeller, İşçi kadrosu için beden işçisi, destek personeli, hizmetli, temizlik personeli, gibi kadrolar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlete bağlı kurumlarda çalışmak isteyen adayların Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan şartlar ile birlikte aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. Adayların ayrıca belediyelerin talep ettiği özel şartlara haiz olmaları isteniyor. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Kadro detayları, alım yapılacak şehirler ve başvuru koşullarına dair bilgiler verdiğimiz personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

Yorumlar (9)
Tuğçe 12 ay önce
Hatay olsun artık bir alımda da
Turgut 12 ay önce
Hatay da siyasi bağlantılı dayımız olsa ilana da gerek yokki:)
Mmmm 12 ay önce
Her zaman oldugu gıbı Geçiciii kalıcı iş lazım bu mıllete kalıcı
Gülay 12 ay önce
Isparta yalvaç ilçesine yokmu alım
Abdullah 12 ay önce
Rize cayelin de belediye adam alsa iyi olurdu bir günde benim yüzüm gülse hep tanıdıklarını oluyorlar ise
Bedriye 12 ay önce
Antalya Kepez alım yok mu
Coşkun üçbudak 12 ay önce
temizlik işi Gorson işi olur benim için ne iş olursa fark etmez Depo sorumlusu
ismail sarı 12 ay önce
Kocaeli ne alım yok mu
Yunus 12 ay önce
İşçi alımı devamlımı acaba bilen varmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın