4 Kamu Kurum ve Kuruluşu 2060 Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ve kurumların kendi web adresleri üzerinden yayımlamış oldukları ilanlar kapsamında 2060 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Peki şartlar neler? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde...

4 Kamu Kurum ve Kuruluşu 2060 Personel Alımı Yapıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında 2060 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Söz konusu Diyanet İşleri Başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, TUSAŞ ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlar neticesinde 2060 personel alınıyor.

DİB PERSONEL ALIM SÜRECİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlanarak 518 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

İlk ilanda 55 uzman yardımcısı alımı yapılacağı ifade edildi ve başvurular 3 Ekim'de başladı ve 17 Ekim'de sona erecek.

Bir diğer ilanda 463 personel alımı yapılacağı da ifade edildi ve başvurular 15 Ekim'de başlayacak ve 19 Ekim'de sonlanacak.

TUSAŞ PERSONEL ALIM SÜRECİ

TUSAŞ tarafından yayımlanan ilanda ise; "Sürekli İyileştirme ve Yalın Üretim Mühendisi, Jet Eğitim ve Hafif Taaruz Uçağı Projesi, Milli Uydu Projeleri, Yük Mühendisi, Ağırlık ve Denge Mühendisi, Uçuş Performans Mühendisi, İtki Aerodinamiği Mühendisi, Aeroelastik Mühendisi, Donanım Tasarım Mühendisi, Aviyonik Yazılım Geliştirme Mühendisi, Aviyonik Yazılım Doğrulama Mühendisi, Engelli Personel (Teknisyen) ve Engelli Personel (Mühendis, Uzman)" kadrolarına alım yapılacağı açıklandı.

Kamu Denetçiliği Kurumu Genel İdare Hizmetleri sınıfında açık bulunan 9 uncu derece kadrolarda görev yapmak üzere kamu personeli alımı yapacak. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklanan personel alımlarına üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş adayların başvuruları kabul edilecek. 

Peki ilana hangi üniversite bölümlerinden mezun adaylar başvuruda bulunabilecek ve diğer başvuru koşulları neler? İşte ilana dair tüm ayrıntılar,

KDK PERSONEL ALIMI SÜRECİ

Kamu  Denetçiliği Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında Hukuk bölümü mezunu adaylar arasından 7 Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

İlana göre kurum ayrıca 8 Uzman Yardımcısı daha istihdam edecek. Bu 8 Uzman Yardımcısı pozisyonlarına ise Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

Başvuru süreci 22 Ekim 2018 Pazartesi günü başlayıp 05 Kasım 2018 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞASİSTAN İLANI DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Başasistanlık alımı yapılacağı açıklandı.

Yayımlan ilanda ise;

"16 Temmuz 2018 tarihinde Bakanlığımız internet sitesi duyurular kısmında ilan edilen Başasistanlık sınavı başvuru süresi, Başasistanlık Sınavı Bilimsel Danışma Komisyonunun 2 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda alınan karar gereği  31 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır." denilmişti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 8 ay Önce

ki̇tler kadroya alinmali sözler tutulmali sayin yetki̇li̇ler