49 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları Neler?

Devlet Personel Başkanlığından yayımlanan ilanları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Söz konusu haberimizde 49 kamu personeli alımı için yayımlanan ilanların detaylarını paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 10.09.2018, 13:48 30.01.2019, 20:31
49 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları Neler?

Kamupersoneli.net olarak kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilana yönelik tüm detayları paylaşıyoruz. 

Peki başvuru şartları neler? İşte ilanlara yönelik merak edilenler.

HANGİ KURUMLARA UZMAN YARDIMCISI ALIMI YAPILIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarla beraber uzman yardımcısı alımı yapılacak olan kurumlar;

Rekabet Kurumu Başkanlığı ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu" olarak açıklandı.

KVKK UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

DPB'de yayımlanan ilana göre KPSS-A Grubu puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlarda toplam 35 kişi alınacak. Alımlar 3 farklı alanda gerçekleştirilecek. İlana dair diğer detaylar şu şekilde,

Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı yer aldı. Bu alımların ilki Hukuk grubundan olacak. 15 kişinin alınacağı bu grubun dışında ayrıca İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme grubundan 10 personel alımı yapılacak. Kurum ayrıca Elektronik, Elektrik Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği grubundan da 10 Uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. 

REKABET KURUMU UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden 14 rekabet uzmanı alımı yapılacağı belirtildi.

Ayrıca Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden 4 kişi ve Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından, mezun olanların katılabileceği giriş sınavı sonucunda 2 kişi alınacaktır. Böylelikle toplam 20 personel alımı yapılacaktır. 

Yorumlar (0)