5 Devlet Kurumu 126 Personel Alıyor! (En Az İlkokul Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla kamu kurum ve kuruluşlarına 126 personel alımı yapılıyor. Yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel şartlar ve özel başvuru şartlarına yer veriliyor. Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilenler.

Kamu Personeli Alım İlanları 20.08.2018, 11:49 30.01.2019, 22:23
5 Devlet Kurumu 126 Personel Alıyor! (En Az İlkokul Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilanlar yayımlandı ve kamu kurum ve kuruluşlarına 126 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

Yayımlanan ilanlarda adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiğine yer verilirken ilan şartlarına haiz olmayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı.

PERSONEL ALIMI YAPILAN KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı tarafında yayımlanan ilanlarla beraber alım yapılacak olan kurumlar ise,

"TÜBİTAK, TCDD, Yunak Belediye Başkanlığı, Gürçeşme Belediyesi ve İnebolu Belediyesi" olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ve özel başvuru şartları kadrolara göre farklılık gösteriyor.

Adayların başvuru şartları detaylarını incelemeleri gerektiği ifade edilirken kadrolara göre farklılık gösteren şartlara uyumlu olmayan adayların başvuru şartlarının geçersiz sayılacağı açıklandı.

Ayrıca başvuru tarihlerinin de ilanlara göre farklılık gösterdiği belirtilirken adayların başvuru tarihlerini detaylı incelemeleri gerektiğine yer verildi.

Yorumlar (1)
Birol kavi 12 ay önce
Bende devletimden devamlı iş imkanı istiyorum