50, 55 ve 60 KPSS Puan Şartıyla Belediyelere ve Devlet Kurumlarına Memur Alınıyor

Belediyeler ve diğer devlet kurumlarına memur alımı yapılıyor. En az 50 KPSS puan şartıyla yayımlanan memur alım ilanları arasında ayrıca daha yüksek KPSS puanıyla başvuruda bulunabileceğiniz ilanlarda bulunuyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza tüm bu alım ilanlarını derledik.

50, 55 ve 60 KPSS Puan Şartıyla Belediyelere ve Devlet Kurumlarına Memur Alınıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan tüm memur ve kamu işçisi alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. BU haberimizde siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarını derledik. 

Çeşitli pozisyonlarda yayımlanan bu memur alım ilanlarına en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar başvuruda bulunabilecekler. Bu alım ilanları arasında ayrıca kamu  işçisi alımı içinde ilanlar yer alıyor ve bu işçi alım ilanlarına mesleki yeterlilikleri yerine getirmek koşulu ile en az ilkokul mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ALIM YAPACAK KURUMLAR

Personel alımı için KPSS Şartıs olmadan veya en az 50 ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz kurumlar arasında İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çok sayıda belediye, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü(Kamu Grubu) TÜBİTAK, Türkiye Sanayi Sevk Ve İdare Enstitüsü, Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu, Batman Üniversitesi idari Ve Mali İşl. Daire Bşk., Kafkas Üniversitesi idari Ve Mali İş daire Bşk. Kıreli Pompaj Sulama Birliği Başkanlığı bulunuyor. 

KPSS şartsız yayımlanan ve itfaiye eri, büro elemanı, temizlik işçisi, şoför, operatör ve işçi kadrolarına yapılacak personel alım ilanı ise Burdur Belediyesi tarafından yayımlandı. İstanbul Fatih Belediyesi ise 70 KPSS puan şartıyla 30 memur alımı yapacağını açıkladı. 

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri ve Kamu Denetçiliği Kurumu da yüksek KPSS puanı ile Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel şartlar ile alım yapılacak kadrolar için belirlenen özel şartları sağlamaları isteniyor.

Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı Kanun'un 48'ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile özel şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında, ''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak koşulları bulunuyor. 

Yukarıda yer alan genel başvuru koşullarının yanı sıra adayların ayrıca 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı olmaması ile Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, koşullarına da haiz olması isteniyor. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan memur ve kamu işçisi alım ilanlarına başvurular, ilanı yayımlayan kurumdan kuruma göre değişiklik gösteriyor. Bazı kurumlar şahsen başvuru yapılması gerektiğini ifade ederken bazı kamu kurumları ise elektronik başvuru yöntemini tercih ediyor. Tüm bu detayları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:42
YORUM EKLE