50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 275 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz

Devlet kurumları 275 kamu personeli alımı yapıyor. En az 50 KPSS puan şartı ile yayımlanan bu alım ilanlarında ise lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar yer alıyor. Toplam 7 farklı kurum tarafından yayımlanan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan ilanlara dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 13.10.2018, 01:51 18.01.2019, 21:26
50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla 275 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz

Kamu kurum ve kuruluşları sözleşmeli ve kadrolu kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı KPSS puanları ile başvuru yapılabilecek olan kamu personeli alım ilanlarını derledik. Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan bu kamu personeli alım ilanlarını yayımlayan kurumlar ve başvuru şartlarına dair dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde. 

HANGİ KURUMLARI KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR?

DPB'nin web sayfası üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına göre, farklı KPSS puanları ile 7 kamu kurumu  personel alımı yapacak. Çeşitli pozisyonlarda yapılacak bu alım ilanları için ise en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. İlanlarda ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar içinde başvuru yapabilecekleri kadrolar yer alıyor. 

Buna göre alım yapacak kurumlar arasında, İstanbul Fatih Belediyesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi yer alıyor. 

Bu kurumlar çeşitli kadrolarda toplam 275 kamu personeli alımı yapıyorlar. 

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar tüm ilanlar ve tüm kadrolara başvuru yapacak adayların haiz olması gereken şartlardır. 

Adayların Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan şartlara ek olarak alım yapacak kamu kurumunun alım yapacağı kadroya göre belirlediği özel koşulları da sağlamaları isteniyor. Adaylardan talep edilen genel ve özel koşullar,

Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı Kanun'un 48'ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile özel şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında, ''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak koşulları bulunuyor. 
Yukarıda yer alan genel başvuru koşullarının yanı sıra adayların ayrıca 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı olmaması ile Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, koşullarına da haiz olması isteniyor. 

Yorumlar (0)