50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla Memur, Zabıta, Hizmetli ve İtfaiye Alımı Yapılıyor

Devlete bağlı kurumlar Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından kamu personeli alımı yapıyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı KPSS puanları ile personel alım ilanı yayımlayan kurumların ilanlarını derledik.

50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla Memur, Zabıta, Hizmetli ve İtfaiye Alımı Yapılıyor

Türkiye genelinde farklı şehirlerde faaliyet gösteren kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında bulunan personel açığını kapatmaya çalışıyorlar. Bu kapsamda çeşitli pozisyonlarda personel alım ilanı yayımlayan kurumların ilanlarını haberimizde derledik. 

İlanları yayımlayan kurumlar, adaylardan talep edilen asgari KPSS puan şartını ve ilanlara dair diğer detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUM VE KADROLARA DAİR DETAYLAR

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden personel alımı için ilan yayımlayan kurumlar ve alım yapacakları kadrolara ilişkin detayları siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz.

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile 70 KPSS puanıyla 100 İtfaiye Eri ve 40 Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan ilana göre alımlar için belirlenen eğitim şartı şöyle, Lise mezunu adaylar yayımlanan ilanda 30 İtfaiye Eri alımı için başvuru yapabilecekler. Önlisans mezunu adaylar ise 40 İtfaiye Eri ve 20 Zabıta Memuru alımı ilanı için başvuru yapabilecek. Lisans mezunu adaylar ise 30 İtfaiye Eri ve 20 Zabıta Memuru alım ilanına başvuru yapabilecekler.

Boğazlıyan Belediyesi yayımladığı personel alım ilanında 50, 60 ve 70 KPSS puanıyla 7 farklı pozisyonda 10 memur alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yayımlanan ilana göre, Lise mezunu adaylar, Memur, Bilet Satış Memuru, Teknisyen, Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapabilecek. Lisans mezunu adaylar ise Memur, Mühendis ve Veteriner kadrolarına başvuru yapabilecek. 

Adalet Bakanlığı ile Adli Tıp Kurumu yayımladıkları personel alım ilanlarında 70 KPSS puanıyla şu pozisyonlarda alım yapacaklar. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) alımı yapılacak. Adli Tıp Kurumu yayımladığı personel alım ilanına göre, kurum Büro Memuru pozisyonu için 41, Şoför pozisyonu için 7, Teknik Hizmet Personeli 24 ve Hizmetli pozisyonu için ise 27 personel alımı yapacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, kamu kurumlarına memur alımlarında aranan başvuru koşulları ile alım yapılacağı ilan edilen pozisyonlara göre belirlenen özel başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Kurum tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak. 

Adayların ayrıca her kurum hatta her pozisyon için ayrı ayrı belirlenen KPSS puan şartına ile öğrenim seviyesi şartına haiz olmaları gerekiyor. Kurumlarda adayların başvuru sonuçlarının olumlu olması halinde yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamasını bildiriyorlar. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 1 yıl Önce

66 kpss ortaogretim puanım var ve itfaiye eri olmak istiyorum lütfen bize bir şans tanıyın

Diego
Diego - 1 yıl Önce

O puanla hiç bi halt olmaz

Çoksinirli
Çoksinirli - 1 yıl Önce

Bu yaş muhabbeti nedir kardeşim, o zaman kpss ye girerken de yaş sınırı koyunda boşuna uğraşmayalım.

Yeter
Yeter - 1 yıl Önce

4 aralıktan birgün önce işe giren KPSS siz şartsız şurtsuz kadro aldı bize gelince hizmetli olmak çin 70 puan yaş .......biz bu ülkede yaşamıyormuyuz