50 KPSS Puanıyla ve En Az Lise Mezunu Memur Alımı İçin Başvurular Başlıyor

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımı için yayımlanan alım ilanına başvuru süreci 16 Temmuz tarihi itibariyle başladı. 50 KPSS puanıyla ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilana dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

50 KPSS Puanıyla ve En Az Lise Mezunu Memur Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Kırşehir İli Mucur Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını ilan etmişti. Belediye tarafından alımlara ilişkin açıklamada, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre açıktan memur alımı yapılacağı bildirildi. 

İlan metninde yer alan ve adaylar tarafından bilinmesi gereken detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Mucur Belediyesi yayımladığı personel alım ilanında 10 İtfaiye eri alımı yapacağını bildirdi. İlana göre İtfaiye alımlarına Lisans ve lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

Mucur Belediyesi yayımladığı ilanında ayrıca 8 Zabıta alımı yapacak. Zabıta Memuru alımlarına ise lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. İlanalra dair kadro detayları ve öğrenim şartına ilişkin ayrıntıları sizlere tablo şeklinde aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kadro detaylarına ilişkin ayrıntıları paylaştığımız memur alımları için belediye bazı başvuru koşulları belirtti. İlan metninde yer alan ve her iki pozisyona başvuru yapabilecek tüm adayların sağlaması gereken genel şartlar ile her iki pozisyon için ayrı ayrı belirlenen koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

Genel Şartlar

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında; Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. şartları yer alıyor. 

Özel Şartlar

2016 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSS94 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. . İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR BELEDİYEYE ŞAHSEN YAPILACAK

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alım ilanlarına başvuru yapacak adayların başvurularını 16 Temmuz tarihinden 25 Temmuz tarihine kadar yapabileceklerdir. İlana başvurular ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte Mucur Belediyesine şahsen yapılacaktır. 

İlana başvurular sırasında talep edilen evrakların listesi şöyle; İş Talep Formu Kurumdan temin edilecektir. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, İtfaiye Eri kadrosuna atanacaklar için en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 Fotoğraf

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal adıgüzel
kemal adıgüzel - 12 ay Önce

benim hayret ettiğim şey yaş sınırlaması personel alımında yaş sınırı oluyorsa neden okumada yaş sınırı yok okumayada sınır koyun ki insanlar boşu boşuna okumasın bir çok masraf yaparak beyin yorarak ve umutları yıkılmasin bekçi alınacak yaş 35 itfayeci alınacak yaş 30 zabıta alınacak yaş 30 bu neyin nesi olmaz böyle benim yaşım 40 emekli ligi 65 yaşa çıkmışsa ben o zaman devletime milletime 25 yıl hizmet yaparım ve hazırımda bu personel alımında biraz hassaslik gösterilmesini büyüklerimizden rica ediyorum yarınlara umut ettiğimiz umutlarımız sele gitmesin Saygılarımla

Murat Güzel
Murat Güzel - 12 ay Önce

Bıktık usandık yaş sınırından yeter ya

Duygu
Duygu - 12 ay Önce

Bu yas siniri kaldirilsin artik.adil olun artik ya.

Alınacaklar belli
Alınacaklar belli - 12 ay Önce

Arkadaşlar heyecanlanmayı gerek yok Bu kişiler zaten belediye memurlar ve belediye başkanının yakınlarından alınacak kişilerdir kamu personeli olmaları için belediyeler kendi adamlarına kadro çıkartır ve binlerce insan hiçbir şeyden habersiz bu kadrolara müracaat eder ve Sonuç hüsran aynı ardahan belediyesi nde olduğu gibi Belediye Başkanı bütün akrabalarını kamu personeli yaptı...

ÖZLEM ÖZ
ÖZLEM ÖZ - 12 ay Önce

kimin alınacağı belli o kişiler o işe alınacak diğerleri yorulmasın

Renginar Özkan
Renginar Özkan - 12 ay Önce

Yaş yaş 30 yaşın üstü olan mezunlar hiç mi çalışamayacaklar bu ne ya sınav yaş v.s. derken yaşlar gidiyor lütfen bir çözüm

Mağdur
Mağdur - 12 ay Önce

Zabita alımlari neden sahsen ya giden var gidemeyen var

Mehtap
Mehtap - 12 ay Önce

Evet lütfen yaşı kaldırın