50 ve 60 KPSS Puanıyla 367 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz

Devlet kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. Kamupersoneli.net ailesi olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza 50 ve 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan ve başvuru süreci devam eden kamu personeli alım ilanlarını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 23.10.2018, 21:16 18.01.2019, 00:28
50 ve 60 KPSS Puanıyla 367 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz

Kamu kurum ve kuruluşları kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine yayımladıkları ilanlar ile alım yapıyorlar. 

DPB, İŞKUR veya kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları söz konusu alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. 

İşte 50 ve 60 KPSS puanıyla başvuruda bulunabileceğiniz kadrolu memur ve sözleşmeli personel alım ilanları. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını ilan eden çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumların tamamı ya 50 KPSS puan şartıyla ya da 60 KPSS puan şartıyla personel alımı yapacaklarını duyurdular. İlanda ayrıca bir tanede KPSS şartsız kamu personeli alım ilanı yer alıyor. İşte detaylar,

DPB, İŞKUR veya kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını duyuran o kurumlar, TUBİTAK, Adalet Bakanlığı, Rize Hemşin SYDV, Balıkesir SYDV, Burdur Belediyesi, İstanbul Fatih Belediyesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Muskat Büyükelçiliği, Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Kırıkkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere tüm kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların tamamından mevzuatta yer alan genel koşullara haiz olması istenir. DMK'da yer alan bu başvuru koşullarını sağlayan adaylardan daha sonra alım yapılacak kadronun gerekliliklerine göre belirlenen özel başvuru şartlarını sağlamaları istenir. 

Tüm bu genel ve özel başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilir. Kamupersoneli.net olarak sizlere bu başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, görevini düzenli olarak yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Sizlere genel başlıkları ile aktardığımız kamu personeli alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. ilanlara başvurular ise kurumlara göre değişiyor. Bazı kamu kurumları alımlara başvuruların şahsen yapılacağını bildirirken bazı kamu kurumları alımlara başvuruların elektronik olarak yapılacağını duyurdu. 

Yorumlar (0)