55 KPSS İle Memur, Tahsildar ve Zabıta Alımı Yapılıyor (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Kamu personeli alım ilanlarını siz ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya devam ediyoruz. Kamupersoneli.net olarak bu haberimizde 55 KPSS puan şartıyla yayımlanmış ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kamu personeli alım ilanlarını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 01.09.2018, 23:53 30.01.2019, 21:17
55 KPSS İle Memur, Tahsildar ve Zabıta Alımı Yapılıyor (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Kamu personeli alımı için yayımlanan ilanlar arasında Afyonkarahisar Çobanlar Belediye'sinin alım ilanı da yer alıyor. 

Kurum yayımladığı ilanında 57 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere çeşitli pozisyonlarda kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Peki alımlarda talep edilen koşullar neler? 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Çobanlar Belediye Başkanlığı yayımladığı personel alım ilanında 8 farklı kadroda memur alımı yapacak. Söz konusu alımlar Muhasebeci, Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Tahsildar, İtfaiye, Zabıta, Mühendis  ve Memur kadrolarına yapılacak. 

İlan metninde yer alan bu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların ise her bir kadro için ayrı ayrı belirlenmiş tüm özel şartlar ile kurumun tüm adaylar için talep ettiği genel şartları sağlamaları gerektiği bildirildi. 

İlana Metnine Göre Başvuru Koşulları Şu Şekilde

Türk vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, kadrolar için belirlenmiş KPSS şartını sağlamak (7 kadro için bu şart en az 55, mühendis kadrosu için 60), Kadroların gerekliliklerine göre belirlenen eğitim şartını sağlamak, Zabıta ve İtfaiye Eri alımları için talep edilen tüm özel koşulların sağlamak. 

İlan metninde yer alan kadrolara başvuru yapacak tüm adayların ayrıca işe alım sürecinde yapılacak olan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi'ne şahsen yapılacak. Adaylar ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte başvurularını belediyeye bizzat yapacaklar. Adayların ilana başvuru yapmaları için ise iki gün süre tanınmış. İlan metnine göre ilana başvurular 10 ile 11 Eylül tarihlerinde yapılabilecek. 

Yorumlar (2)
Saniye 1 yıl önce
Kamu kurumlarına personel alımları ve kıdem atamaları merkezi sistemle yapmalı aslakurumlara bırakılıp göz göre adaletsızlige torpile kapı açılmamalı kpss leenyuksek puan alanlar zorşer kenara köşelere atanırken brajı bile aşamayanlar 30 puanla hatta elinde kpss puanı olmayanlar yaş hattine de bakılmaksızın enüst makamlara yerleştiriliyor tahsile gölge düsürmemek adına adalet adına merkezı sistemle personel alınıp kdem atamalari da merkezi sistemle yapılmalı....
Saniye 1 yıl önce
Anı statü aynı iş her kurum alacağı torpillinin kriterlerine göre şart gösteriyor kpss de enyüksekpuanvs. İsteee o zaman bu kpss ned,?????.....