55 ve 60 KPSS İle Memur, Zabıta ve VHKİ Alım İlanına Başvurular Başlıyor

Kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 4 farklı kadro için yayımlanan ve başvuru süreci 17 Eylül tarihi itibariyle başlayan kamu personeli alım ilanına dair detayları paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 16.09.2018, 23:44 30.01.2019, 19:48
55 ve 60 KPSS İle Memur, Zabıta ve VHKİ Alım İlanına Başvurular Başlıyor

Sultangazi Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. DPB üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre kurum çeşitli pozisyonlarda personel istihdamı yapacağını duyurdu. 

Söz konusu ilana başvuruda bulunacak adaylar için başvuru sürecinin başladığını hatırlatarak bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilana dair ayrıntılar,

55 VE 60 KPSS İLE 25 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan kadrolar için başvurularını yapabilirler. 

Kurum yayımladığı ilanında 55 KPSS puan şartıyla lise mezunu Memur ve Zabıta kadrolarına personel alımı yapacağını duyururken 60 KPSS puan şartıyla lisans mezunu Zabıta, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Bilgisayar İşletmeni kadrolarına alım yapacağını açıkladı. 

İLANA DAİR BAŞVURU KOŞULLARI

İstanbul Sultangazi Belediyesi tarafından yayımlanan Zabıta Memuru, VHKİ, Memur ve Bilgisayar İşletmeni kadrolarına başvuru yapacak adayların kurum tarafından belirlenen genel şartlara haiz olmaları gerektiği açıklandı. 

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca yine belediye tarafından belirlenen ve kadrolar için ayrı ayrı talep edilen özel koşulların da sağlanmaları gerekiyor. İşte o genel ve özel koşullar.

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak. 

Özel Koşullar

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP94 puanı için 2016 yılı ve KPSSP3 puanı için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanları için, öğrenimi sırasında bilgisayar dersi almış veya MEB'den onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikasına sahip olmak. Zabıta Memuru Kadrosu için; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve Belediyemizce yapılacak sözlü sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak adaylar ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte başvurularını 2 Ekim tarihine kadar Belediyeye şahsen yapacaklar. 

Yorumlar (12)
Cancan 12 ay önce
Yaşımız 30 u geçti demekki işe giremeyeceğiz yuksek lisans mezunu olmamıza rağmen kpss den 72 puanım var ama yaştan kaybettigimiz için kabuğumuza çekilip düşünmeye devam
Isa 12 ay önce
Sınava alırken kimse yaş diye sormaz.sinava girdikten sonra şu yaş bu yaà derler ohalde bu insanlar.neden sınava alınır anlamadim
Cancan 12 ay önce
Yaş 30 u geçtiği için oturup düşünmeye devam yüksek lisans mezunu olana kadar yaş 30 a yaklaşıyor böyle 30 yaş sınıri olunca yapcak bisey yok
Ş
Asiye 12 ay önce
Kpss ye girerken yaşı sormuyorlar ise alırken 30 u gecmiyecek ozaman sınava almayın.
Ercan 12 ay önce
Allah rizasi icin ya biran once bu yaş sınırı kalksin ya zaten 30 yaşa kadar okuyoruz sonrada vay efendim tercih edemezsiniz diyorlar ya bu ne bicim sistem ya lutfen ya sesimizi duyuralim bizde insaniz bizde bu ulkede yasiyoruz artik yeter adalet istiyoruz hangi kapiyi caliyorsak dayiniz varmi diyorlar bizim Allahimiz var ya Allahimiz var ankarada dayimiz yok aç mi issizmi kalacaz lutfen bastakiler duyun sesimizi
Hüsniye 12 ay önce
Yas siniri 40 olmali.30 a kadar okumakla geciyor.
Uuhu 12 ay önce
Trabzondayım bu belgeleri belediyeye mi gönderecez
yeter 12 ay önce
yorumlardan gördüğüm kadarıyla , herkes yaş sınırından şikayetçi gelin arkadaşlar bu konuyu cimer e yazalım. benden yaşımdan dolayı bir daha katiplik sınavına giremeyeceğim yaş kriteri bizim kaderimiz olmamalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın