60, 65 ve 70 KPSS Puanıyla 60 Memur Alımı Yapılıyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığı yayımladığı bir ilan ile kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Farklı pozisyonlarda yapılacak memur alımlarında çeşitli KPSS puanları ile 60 personel istihdamı sağlanacağı ilan edildi. Detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 23.07.2018, 19:51 31.01.2019, 02:32
60, 65 ve 70 KPSS Puanıyla 60 Memur Alımı Yapılıyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlamış ve kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında en 60 KPSS puanıyla başvuru yapabilecek pozisyonlar bulunurken bazı kadrolar için KPSS taban puanı 65 bazı kadrolar için ise 70 olarak belirlendi. 

KADRO DETAYLARI

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yayımlanan ilan metninde 3 farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacağı açıklandı. İşte o detaylar;

60 KPSS puanıyla Yönetici Asistanı Alım İlanı:

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin; Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, Kore Dili ve Edebiyatı, Japon Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

65 KPSS puanıyla Proje Asistanı Alım İlanı:

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin; Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Matematik, İstatistik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

70 KPSS Puanıyla Mühendis Alım İlanı:

Elektrik-Elektronik Mühendisliği/Elektronik Mühendisliği/ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Makine Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği, Uçak Mühendisliği/Uzay Mühendisliği/ Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Gemi İnşaat(ı) ve Gemi Makineleri Mühendisliği /Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği/ Gemi Makineleri Mühendisliği bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB'de yayımlanan ilana başvuru yapmak isteyecek adayların ilan metninde yer alan ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından belirlenen başvuru koşullarının tamamına haiz olmaları gerekiyor. İlan metninde yer alan başvuru koşulları şu şekilde; 

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları ve Sınava başvuruda bulunacak adayların, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmaması isteniyor. Adaylardan ayrıca tabloda verilmiş olan eğitim şartını sağlamaları ile 21-28 Mayıs 2017 ve 22-29 Temmuz 2018 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavlarının ilgili puan türlerinden asgari puan şartını sağlamış olmaları gerekiyor. 

Yorumlar (0)