60 KPSS İle Ağustos Ayında Başvuru Süreci Devam Memur ve İşçi Alım İlanları

Kamu kurumları KPSS şartıyla memur ve işçi alımı yapıyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS'ye girmiş olmak, 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartsız yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanları derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 12.08.2018, 19:19 30.01.2019, 23:05
60 KPSS İle Ağustos Ayında Başvuru Süreci Devam Memur ve İşçi Alım İlanları

Kamupersoneli.net ailesi olarak siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları memur ve işçi alım ilanlarını tüm detaylarıyla anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan memur ve işçi alım ilanlarını derledik. 

60 KPSS İLE BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu olmak kaydıyla çeşitli pozisyonlarda KPSS puan şartıyla memur veya kamu işçisi alımı yapıyorlar. Bu alımlarda yer alan KPSS şartları ise KPSS'ye girmiş olmak, 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartsız olabiliyor. 

Peki en fazla 60 KPSS puan şartıyla alım yapan kurumlar hangileri? Halen başvuru süreci devam eden memur ve işçi alım ilanlarına göre alım yapacak kurumlar arasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru, Belediye Başkanlıkları çok sayıda pozisyonda işçi ve memur, Üniversiteler çoğunlukla sağlık memuru, Tarım İl Müdürlüğü, Öğretmenevi, Polisevi gibi kurumların kamu personeli alım ilanları, TCDD önlisans mezunu kamu personeli alım ilanları ve SYDV memur ve işçi alım ilanları bulunuyor. 

KAMUYA MEMUR VE İŞÇİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Kamuya memur ve işçi alımlarında talep edilen koşullar ikiye ayrılıyor. Buna göre ilk koşullar Devlet Memurları Kanununda yer alan koşullardan oluşuyor ve tüm adayların sağlamaları gerekiyor. İkinci koşullar ise alım yapacak kurum tarafından belirleniyor ve her pozisyon için değişiklik gösteriyor. Bu çerçevede; 

Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel başvuru koşulları; Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, Söz konusu DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor.

Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Yorumlar (0)