60 KPSS Puan Şartıyla Tahsildar, Hizmetli ve Memur Alınıyor (En Az Lise Mezunu)

Tahsildar, Hizmetli ve Zabıta Memuru alımı için yayımlanan ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabileceği açıklanan kamu personeli alım ilanına başvuru süreci başladı. İlana başvuruda bulunacak adayların bilmeleri gereken detayları haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 17.07.2018, 23:29 31.01.2019, 23:03
60 KPSS Puan Şartıyla Tahsildar, Hizmetli ve Memur Alınıyor (En Az Lise Mezunu)

Sivas ili Güneykaya Belediyesi geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak 3 farklı pozisyonda kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci başladı. 

İlanda yer alan kadrolar, eğitim şartı ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

3 FARKLI KADRODA MEMUR ALIMI YAPILIYOR

Sivas Güneykara Belediyesi tarafından yayımlanan alım ilanında 3 farklı pozisyonda alım yapılacağı ilan edildi. Açık olan kadrolar arasında Tahsildar, Hizmetli ve Zabıta Memuru pozisyonları yer aldı. İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen eğitim şartlarında ise pozisyonlara göre en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar ile birlikte önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri pozisyonlar yer aldı. 

Yayımlanan ilan metnine göre belediye; Önlisans mezunu Tahsildar, Lise mezunu mezunu Hizmetli ve Lisans mezunu Zabıta Memuru alımı yapacak. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlan edilen 3 farklı pozisyon için başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları arasında, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, şartları yer aldı. 

Belediye ayrıca adayların her birinden KPSS'den en az 60 almış olmalarını, Zabıta alımlarına başvuru yapacak adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmalarını ve 30 yaşından küçük olmalarını istiyor. Yine özel şartlara arasında bulunan koşullar arasında, Tahsildar ve zabıta memuru kadroları için M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelendirmek, maddeleri bulunuyor. 

Yorumlar (14)
Zabit Güler 1 yıl önce
Arkadaş anlamıyorum Zabıta alım yalı niye 40 değil sanki polisliğemi alıyorsunuz neden böyle zabıta yaşı değişmeli çok yanlış zabıta olacak kişilerin yaşı oturmuş akllı başında olmalı....
Baran 1 yıl önce
Oyle yasda insanlar varki simdinin en genc insanina bedel neyden bahsediyorsunuz onemli olan yas degil isi yapip yapamaycagi yetenegi varmi yokmu ona bakmali
Zühalkoseoğlu 1 yıl önce
Baran kardeşim aynen size katılıyorum ama anlıyan kim
Tuncay 1 yıl önce
30 yas diyorlar direniyorlar biz insan degilmiyiz
Sinan 1 yıl önce
30 yas ilan vereceyene 35 yaş olmalı Türkiye'de emekli yaşı 65 olmuş biraz olaya böyle bakın bakambi
Serdar 1 yıl önce
40 yaşına gelmişin git torunlarını sev dayıııı
Ugur 1 yıl önce
Tüküreyim kpss nize 30 yaş sınırınıza
mesut bolat 1 yıl önce
4 cocuk var ihl mezuyuyum yas 36. Bu vatani 30 yasin altondakiler kurtardi zaten ustune ne gerek varki.yazik kpss ye o zaman 30 yas ustunu almayinda erkekliginizi goreyim akp de dayim olaydı 50 bin tl verirdim memur okurdum oda bizdr yok yazik Türkiye adalet sizlerin yalaka insanlardan oluşuyor kardesim dekijankikara yer yok.
Bilal 1 yıl önce
Madem 30 yaş sınırı koyacaktiniz verin kardeşim milletin kayit parasını geriye yok vermezseniz bu da HARRAMM ZIKKIM OLSUN 30 yaş üstü yasamasin ölsünmu zaten aldimiz elimizden emekliligimizi 1995 yılın da girmisim ssk ya 80 dogumluyum sen iktidara gelmissin 2002 yilinda benim 7 yıl evvelki hakkima ne hakla hangi vicdanla Gasp edersinizde Hurriyetimden yoksun birakirsiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın