60 KPSS Puan Şartıyla Yeni Kamu Personeli Alım İlanları Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

Türkiye İş Kurumu Kamu Grubu personel alım ilanları sayfasında yeni kamu personeli alım ilanları yayımlandı. KPSS'ye girmiş olmak şartı ya da 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan bu kamu personeli alım ilanlarına normal personel alımlarının yanı sıra ayrıca engelli ve terörle mücadele kapsamında yaralanmış vatandaşlar içinde alım ilanları yer alıyor.

Kamu Personeli Alım İlanları 12.10.2018, 19:23 18.01.2019, 21:29
60 KPSS Puan Şartıyla Yeni Kamu Personeli Alım İlanları Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları sayfası üzerinden yeni kamu personeli alım ilanları yayımlandı. 

Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan kamu kurumlarının ilgili birimlerinde görevlendirilmek üzere yayımlanan alım ilanlarında çeşitli pozisyonlara alımla yapılacağı açıklandı. 

En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve ilanı yayımlayan kurumlar şu şekilde,

ALIM YAPACAK KURUMLAR

İŞKUR'un internet sayfası üzerinde yer alan İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların listesi şu şekilde,

Türkiye Sanayi Sevk Ve İdare Enstitüsü, Ağrı Belediye Başkanlığı, Malatya İli Emniyet Müd Polisevi Şube Müdürlüğü, Tutak Öğretmenevi Ve A.S.O. Müdürlüğü, Bartın İl Özel İdaresi, Gelibolu Belediye Başkanlığı, Eleşkirt Belediye Başkanlığı, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mucur Belediye Başkanlığı, Geçit Belediye Başkanlığı, Bolu Belediye Başkanlığı, Erdek Belediye Başkanlığı Merkez.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

12 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan açık pozisyonlar arasında, ''Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Büro Memuru (Genel), Halkla İlişkiler Görevlisi, Mekatronik Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Hidrojeoloji Mühendisi, Temizlik işçisi (el ile - cadde, sokak, park vb.), Çelik Yapılandırmacı, İlaçlamacı (Bitki Zararlıları ile Mücadele), Kamyon Şoförü, Et Ve Et Ürünleri İşlemecisi, Asfalt Plenti Operatörü, Büro İşçisi, Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı)'' kadroları yer alıyor. 

İlanlarda yer alan işçi kadroları için ise KPSS şartı talep edilmiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları kapsamında yapılacak olan personel alımlarına başvuruda bulunacak adayların hem Devlet Memurları Kanununda yer alan genel koşulları hemde ilan metinlerinde yer alan özel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLANLARA BAŞVURULAR

Söz konusu kamu personeli alımları için ilan yayımlayan kamu kurumlarının tamamı başvuruları İŞKUR aracılığıyla yapıyor. İlanlara başvuruda bulunacak adayların İŞKUR'un internet sistemine üye olması ve başvurusunu elektronik olarak yapması gerekiyor. 

Yorumlar (1)
Durdu mehmet pamuk 10 ay önce
İş başvurusu için