Alexa
08 Nisan 2018 Pazar 19:25
60 KPSS Puanıyla 1310 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz
Kamu Personeli

Kamu kurum ve kuruluşları Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait internet sayfaları üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar. 

DÜŞÜK KPSS PUANIYLA YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan bu ilanları Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza anlık duyuruyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza düşük Kamu Personeli Seçme Sınav puanı ile yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu ilanlara ilişkin genel ayrıntıları haberimizde, kurumlar tarafından yayımlanan ilanları detaylı görüntülemek için ise haberimizin altında yer alan bağlantılar aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. 

KPSS PUANI ŞARTI ARAMAYAN YA DA 60 OLARAK BELİRLEYEN KURUMLAR

Kadrolarında eksik bulunan personel ihtiyacını karşılama adına personel alım ilanı yayımlayan ve yayımladığı ilanlarında Kamu Personeli Seçme Sınav puan şartını 60 olarak belirleyen kurumları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

KPSS şartsız, KPSS'ye girmiş olmak şartı ya da 60 KPSS puanıyla kamu personeli alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının listesi şu şekilde, 

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Şırnak Beytüşşebap Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Afyon Sinanpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Adana Seyhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Antalya İbradı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sayıştay Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, İçişleri Bakanlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi. 

DEVLET KURUMLARINA PERSONEL ALIMLARINDA ARANAN GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların ilan metinlerinde yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

İlanlarda belirtilen başvuru koşulları ise alım yapacak kurum ve alım yapılacak pozisyona göre farklılık gösteriyor. 

Ancak adayların tüm ilanlar için taşımaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Kamupersoneli.net olarak Devlet Memurları Kanunun'nda yer alan başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

İlan metinlerinde yer alan genel başvuru koşulları;

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesindeki şartları taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerliğini yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli durumda olmak) Başka kurumlara karşı mecburi hizmeti bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuruluşundan emekli olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı engeli bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

Yukarıda siz okuyucularımıza aktardığımız genel başvuru koşullarının yanı sıra kurumlar adaylardan kendilerine göre belirledikleri özel şartları da sağlamalarını talep ederler. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan özel koşulları genel başlıklar halinde sizlere aktarıyoruz. Bu şartlara ilişkin daha detaylı bilgilere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 

İlan metinlerinde yer alabilecek olan özel başvuru koşulları;

İlanı yayımlayan kurum tarafından alım yapılacağı duyurulan unvana göre belirlenen eğitim şartını sağlamak, Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartını sağlamak (Bu haberimizde yer alan ilanlarda talep edilen en yüksek KPSS şartı 60'dır.), Alım yapılacak unvana göre istenen deneyim şartını sağlamak. (Yayımlanan ilanların çoğunda deneyim şartı aranmazken bazı kurumlar bazı pozisyonlar için tecrübe şartı arayabiliyor.), Kurum tarafından istenebilecek yabancı dil şartını sağlamak. (Bu koşulda her kurum tarafından talep edilmemekte olup yine bazı unvanlar için talep edilebiliyor.)

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ

Alım yapacağını duyurduğumuz kamu personeli alım ilanlarına başvuru süreçleri devam ediyor. 

İlanlara son başvuru tarihi ise her kurum için farklılık göstermektedir. 

Yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağını yine kurumlar kendilerine göre belirliyor. Bu ilanların bazılarına ilanın yayımlandığı kurumun internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapılabilecekken bazı kurumlar ilanlara başvuruların bizzat yapılacağını duyurdu. 

İLANLAR İLE İLGİLİ TÜM AYRINTILAR

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait internet sayfaları üzerinden personel alım ilanı yayımlayan kurumların yayımladıkları ilanların genel özelliklerini siz okuyucularımıza aktardık. 

İlanlarda yer alan diğer detayları ise sizlere verdiğimiz bağlantılar üzerinden yapabilirsiniz. 

Bu bağlantılar ile her kurum tarafından yayımlanan ilan ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Kurum tarafından alım yapılacağı açıklanan pozisyonlar, alım yapılacak unvana göre belirlenen özel koşullar ve başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. 

İlanları Daha Detaylı Görüntülemek İçin Kullanabileceğiniz Bağlantılar

Sahil Güvenlik Komutanlığı (60 KPSS) paunıyla personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (60 KPSS) paunıyla personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (KPSS'siz ya da 60 KPSS paunıyla) tarafından yayımlanan ilanları incelemek için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı (KPSS Şartsız) personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi (KPSS'ye girmiş olmak şartıyla) personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Gazi Üniversitesi (KPSS'ye girmiş olmak şartıyla)  personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Bozok Üniversitesi (KPSS'ye girmiş olmak şartıyla)  personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Bülent Ecevit Üniversitesi (KPSS'ye girmiş olmak şartıyla) personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (KPSS'ye girmiş olmak şartıyla)  personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı (KPSS Şartsız) personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Merkezi Finans ve İhale (Birimi KPSS Şartsız) personel alım ilanı detaylarını incelemek için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 08.04.2018 22:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ercan 2018-04-10 21:38:17

2018 yılı için herkes başta cumhurbaşkanı olmak üzre tüm yetkililerden iş istiyor yaş sınırı 30 yaş üzeri olanlar yaptiracaginiz işi bilmiyorlarmi