60 KPSS Puanıyla 3 Bin 357 Memur, Kamu İşçisi ve Belediye Personeli Alımı Yapılıyor

KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanan ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz memur alım ilanları. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza devlet memuru, kamu işçisi ve belediye personeli alım ilanlarını derledik.

60 KPSS Puanıyla 3 Bin 357 Memur, Kamu İşçisi ve Belediye Personeli Alımı Yapılıyor

Bakanlıklar, bakanlıklara bağlı kurumlar, bu kurumlara bağlı birimler, belediyeler, belediyelere bağlı birimler, askeri, kurumlar ve kuvvet komutanlıkları yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımları yapıyorlar.

Onlarca pozisyonda yayımlanan personel alım ilanlarında binlerce alım yapılacağı ilan edildi. Bu alımlarda yer alan ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz ilanları sizlerle buluşturuyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Kamu personeli alım ilanları Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yada Türkiye İş Kurumu'ndan yayımlanan ilanlarla adaylara duyuruluyor. Bu duyuruların dışında ayrıca bazı kurumlar personel alımlarını adaylara kendilerine ait internet siteleri üzerinden paylaşıyorlar. 

Bu ilanlar arasında alım yapacağını duyuran kurumlar yayımladıkları ilanlarda 1177 Devlet Memuru, 500'den fazla belediye personeli, 1457 askeri personel, 1000'den kamu işçisi ve 240 çeşitli kadrolardan kamu personeli alımı yapacağını duyurdular. 

Bu alımlar haberimizin başında belirttiğimiz gibi devlet memuru, kamu işçisi ve belediye personeli ile askeri personel kadrolarında yapılıyor. 

MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu memur, işçi, askeri personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilan metinlerinde yer alan başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Alım yapacak kamu kurumları farklı olduğundan dolayı adaylardan talep edilen koşullarda değişkenlik göstermekte. 

Kamupersoneli.net olarak adaylardan talep edilen bu başvuru koşullarını ana başlıkları ile sizlerle paylaşıyoruz. 

Personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

 3 Bin 357 Memur, Kamu İşçisi ve Belediye Personeli ile Askeri Personel alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. 

Belediye Daimi Memur ve diğer memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli Alım İlanları için TIKLAYINIZ

Kamu İşçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Çeşitli kadrolarda kamu personeli alımı için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 19:46
YORUM EKLE