60 KPSS Puanıyla Başvurabileceğiniz Devlet Memuru, Belediye Personeli ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreci halen devam eden kamu personeli alım ilanlarını derledik. Söz konusu kamu personeli alım ilanlarında dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

60 KPSS Puanıyla Başvurabileceğiniz Devlet Memuru, Belediye Personeli ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Onlarca devlet kurumu yayımladıkları personel alım ilanlar ile kadrolarında eksik bulunan pozisyonlara alım yapmaya devam ediyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza bu haberimizde başvuru süreci devam etmekte olan kamu personeli alım ilanlarını derledik. Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, alım yapılacak pozisyonlar ve diğer detaylar şu şekilde,

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI VE AÇIK KADROLAR

Devlete bağlı kurumları personel alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı üzerinden, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ya da kendilerine ait internet sayfalarından yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. 

Yayımlanan bu alım ilanları ise Devlet Memuru, Belediye Personeli ve Kamu İşçisi kadrolarına yapılıyor. 

Alım Yapacak Kamu Kurumları

Söz konusu pozisyonlardan birinden personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları arasında, çok sayıda belediye başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Üniversiteler, bazı bakanlıklar, çeşitli şehirlerde yer alan belediye başkanlıkları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi gibi kurumlar ve bu kurumların dışında da çok sayıda kurum yer alıyor. 

Alım Yapılacak Kadrolar

Sizlere aktardığımız kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda onlarca pozisyonda personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu pozisyonlarda yer alan memur kadrolarına en az lise mezunu adaylar, işçi kadrılarına ise okur yazar adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. 

Bu kapsamda ilanlarda yer alan bazı kadrolar şöyle; Veznedarlar Ve İlgili Personel, Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Büro İşçisi, Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Yemek Dağıtım Elemanı (Kepçeci), Bahçıvan. Büro Memuru, Büro İşçisi, mühendis, tekniker, teknisyen, usta, usta başı, vardiya amiri, beden işçisi, şoför, iş makinesi operatörü, sosyal hizmet personeli, yaşlı bakım, sağlık personeli.

İlanlarda bu kadroların dışında da çok sayıda kadroda alım ilanı yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların öncelikle aşağıda yer alan genel koşulları daha sonrasında ise ilan metinlerinde yer alan özel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Bu kapsamda adayların dikkat etmeleri gereken koşulları ana başlıkları halinde sizlere aktarıyoruz. 

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:45
YORUM EKLE