60 KPSS Puanıyla Memur ve KPSS Şartsız İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Yunak Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile çeşitli pozisyonlarda memur ve işçi alımı yapacağını duyurdu. Yunak Belediye Başkanlığı memur ve işçi alım ilanı detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 10.08.2018, 20:13 30.01.2019, 23:11
60 KPSS Puanıyla Memur ve KPSS Şartsız İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere alım yapıyorlar. Bu kapsamda Yunak Belediye Başkanlığı memur ve işçi alım ilanı yayımladı. 

DPB üzerinden yayımlana ilanda Yunak Belediye Başkanlığı çeşitli kadrolardan pozisyonlara göre KPSS şartıyla ve KPSS şartsız alım yapacağını ilan etti. Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara dair bilinmesi gereken ayrıntıları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

YUNAK BELEDİYESİ İŞÇİ ALIM İLANI

Yunak Belediye Başkanlığı memur ve işçi alım için 4 farklı ilan yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre toplam 16 işçi alımı gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek bu alımların bazıları 60 KPSS puan şartıyla önlisans bölümlerinden olacak, bazı alımlar ise en az ilkokul mezunu adaylar arasından yapılacak. İşte yayımlanan ilanlara dair kadro detayları

Yunak Belediyesi yayımladığı ilanında önlisans mezunları arasından 60 KPSS ile Büro Memuru İdari İşler pozisyonu alım yapacak. Yayımlanan ikinci ilanda ise yine önlisans mezunları arasından 60 KPSS puan şartıyla Makam Şoförü alımı yapılacak. Yunak Belediyesi tarafından yayımlanan diğer iki ilanda ise en az ilkokul mezunu adaylar arasından Silindir Operatörü ve Traktör Şoförü alımı yapılacağı açıklandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB'de yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların Yunak Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları arasında adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması, adayların görevlerini düzenli yapmaya engel sağlık sorunları olmaması, talep edilen eğitim şartının sağlanması ve KPSS şartı olan kadrolar için belirlenen KPSS puan türünden asgari puanı almış olmaları talep ediliyor. 

Yorumlar (4)
Cengiz karadaş 1 yıl önce
Başvuruyu nereye nasil yapscaz
kübra aydin : 1 yıl önce
Başvuru nasl yapilacak
Sultan simsek 1 yıl önce
Engelli olurmu bu konum için tam net belirtilmemis
Yusuf gezici 1 yıl önce
Başvuruyu nasıl yapabiliriz büro memurluğuna