60 KPSS Puanıyla Sosyal Yardım Personeli, Memur, Hizmetli ve Zabıta Alımı Yapılıyor

60 KPSS puan şartıyla çok sayıda kamu kurumu memur alımı yapıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza devlet kurumları tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarını derledik.

60 KPSS Puanıyla Sosyal Yardım Personeli, Memur, Hizmetli ve Zabıta Alımı Yapılıyor

60 KPSS puan şartıyla çok sayıda kamu kurumu personel alımı yapıyor. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza kamu kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu kapsamda düşük KPSS puan şartıyla yayımlanmış ve başvuru süreci devam eden kamu personeli alım ilanlarını haberimizde derledik. İşte detaylar,

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine memur alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarını aşağıda aktarıyoruz. 

Ordu Korgan SYDV, Kocaeli Dilovası SYDV ve İzmir Ödemiş SYDV, Dışişleri Bakanlığı, Eynesil Belediyesi, Ardeşen Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Fatih (İstanbul) Belediye Başkanlığı, Şırnak Belediyesi, Bilgi ve İletişim Kurumu, Bursa Büyükşehir Belediyesi.

Bu kurumların yayımladıkları ilanlar arasında KPSS şartsız, 50 KPSS puanıyla, 60 KPSS puanıyla ve 70 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz memur alımları bulunuyor. İlanlar için talep edilen en düşük eğitim seviyesi ise en az lise mezunu olmak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor.

Personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlanlara başvuruda bulunacak adayların nasıl bir yol izleyeceği, ilanı yayımlayan kurum tarafından belirleniyor. Bu kapsamda adaylar bu detaylara ve ilan metinlerine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. 

SYDV'ler tarafından yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

Bursa Belediye Başkanlığı memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Eynesil Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Fatih Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

BTK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Altınova Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Şırnak Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım için TIKLAYINIZ

Ardeşen Belediyesi personel alım için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (1)
KerNami yildirim 9 ay önce
Kerem Nami yildirim