70 KPSS Puanıyla 42 Kamu Personeli Alım İlanı DPB'de Yayımlandı

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan kamu personeli alım ilanında yer alan tüm detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 24.07.2018, 22:03 31.01.2019, 02:27
70 KPSS Puanıyla 42 Kamu Personeli Alım İlanı DPB'de Yayımlandı

70 KPSS puan şartıyla 42 kamu personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı'nın ilanlar sayfasında yayımlandı. 

Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan (önlisans mezunu) adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında yer alan tüm bilinmesi gereken ayrıntıları sizler için derledik. 

KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

DPB'de yayımlanan kamu personeli alım ilanında, Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'nın 42 Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklandı. Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre alım yapılacağı açıklanan kamu personeli alım ilanına ise 2016 yılı KPSSP93 türünde Kamu Personel Seçme Sınavından en az 70 alan adayların başvuru yapabileceği açıklandı. İlanda yer alan eğitim şartına göre ise söz konusu ilana yalnızca herhangi bir önlisans programı mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. 

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere kamu personeli alım ilanı yayımlayan her kurum ilan metninde adaylara yönelik bazı uyarılarda bulunur. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'da DPB'de yayımlamış olduğu kamu personeli alım ilanında Zabıta Memuru pozisyonu için bazı şartların belirlendiğini ve bu şartlara uyan adayların başvurularının kabul edileceğini açıkladı. İşte o koşullar; 

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 

Bu koşulların dışında adayların ayrıca güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmaması gerekiyor. 

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK?

42 kamu personeli alımı başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 6 Temmuz ile 10 Temmuz tarihleri arasında Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvuru ile yapacaklardır. 

Yorumlar (0)