73 Farklı Şehre KPSS Şartı Olmadan 7000 Bekçi Alımı Yapılıyor (Başvurular Nasıl Yapılacak?)

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile çok sayıda şehre Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağını duyurmuştu. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. İlana dair detayları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları haberimizde paylaşıyoruz.

73 Farklı Şehre KPSS Şartı Olmadan 7000 Bekçi Alımı Yapılıyor (Başvurular Nasıl Yapılacak?)

Polis Akademisi Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı internet sayfaları üzerinden yayımladıkları ilanlar ile Bekçi alım ilanını adaylara duyurmuşlardı. 

En az lise mezunu ve Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı olmadan yapılacağı açıklanan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanına başvuru koşulları ve sürecine dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

BAŞVURU DETAYLARI

7.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı koşullara haiz olmaları talep ediliyor. İlana göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. ) Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak şartlarını sağlamaları isteniyor. 

Adaylardan ayrıca, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak, şartını da sağlanması talep ediliyor. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanları 73 farklı şehirde yapılacak. İlanda yer alan kadro detayları ve alım yapılacak pozisyonlara dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İki farklı platform üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara duyurulan Bekçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar ön başvurularını 22 Haziran tarihine kadar r https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapacaklar. Adaylar başvuru için 100 TL başvuru ücreti yatıracaklardır.  Ön başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar daha sonra istenilen evraklar ile birlikte başvurularını bulundukları il veya ilçe emniyet müdürlüklerine şahsen yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güvenlikçi
Güvenlikçi - 1 yıl Önce

başvuruMalesef bizimkisi olmuyor 01.04.1988 yaş 35 olması lazım silahlı özel güvenlik sertifikamızda var ama işe yaramıyor ama ben başvuru yaptım inşAllah olur

murat
murat - 1 yıl Önce

Yas sartı esnetilsin bu nedir senelerdir alım yapılmıyo tam alım yapılacak yas engeline takılıyoruz.

Ugur SOLAK (BURSA)
Ugur SOLAK (BURSA) - 1 yıl Önce

Arkadaslar 35 olacak ama bizim yasimiz 35 gecmis olacak tıpkı 3 - 4 yıl bekcilik alimi yapilsin diye beklerkenyas 30 gecti alim basladi. Nedir bu 85 dogumlularin talihsizligi. Koruma ve guvenlik on lisans mezunuyum. 10 yillik guvenlik sektirundeyim. Biz giremiyoruz atanamayan ogretmenlerimiz muhendislerimiz bekci oluyor. 3 cocukla univerte okumusuk biz layik görulmuyoruz bu goreve daha ne yaomamiz gerkir acaba insAllah suleyman soylu bakanimiz sesimizi duyar da gec olmadan yasi yukseltir birde arkadaslar kulliyeye nektup halinde durumumuzu arz edelim burdan yazmakla olmuyor.

Seyfettin
Seyfettin - 1 yıl Önce

Mardin de niye yapılmıyor

Mesut
Mesut - 1 yıl Önce

Oturdugum yerde suan 8 ay oldu ikametgah yapali olurmu

asdf
asdf - 1 yıl Önce

ilçelerde oturanlarda başvurabiliyormu

Ercan
Ercan - 1 yıl Önce

Yaş kalksın

evren
evren - 1 yıl Önce

Yas 35 olsun