81 İlde Memur ve İşçi Alımları! İşçi ve Memur Alım İlanları

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında ilköğretim mezunu, lise, önlisans, lisans yada okuma yazma bilmeyenler başvuru yapabiliyorlar. Bu kapsamda 39 bin personel alımı yapılıyor.

81 İlde Memur ve İşçi Alımları! İşçi ve Memur Alım İlanları

Türkiye İş Kurumu eğitim düzeyinde ilköğretim mezunu, lise, önlisans, lisans yada okuma yazma bilmeyenler yönelik olarak 39 Bin 614 işçi, memur ve personel alımı yapılacağını açıklandı.

İŞKUR 10 yılında 7,5 Milyon kişinin iş bulmasında ve işe yerleştirilmesini sağladı. 2019 yılında işe yerleşen sayısı ise 108 Bin 216 olarak açıklandı. Milli istihdama önemli katkılar sağlamaya devam eden İŞKUR’un özel firmalarda ve kamudaki alımlar için 10 Şubat tarihi itibari ile 39 Bin 614 personel alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre adaylara en çok alım yapılan meslekleri ve pozisyonları kamuya yapılacak memur alımlarını, farklı kadrodaki ilanları aktarıyoruz.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEKLER;

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan mesleklerden bir tanesi, 6 Bin 734 ile beden işçisi kadrosunda olacak.

Satış danışmanı olarak 1949 kişi istihdam edilecek. Servis görevlisi kadrosunda 1.634 kişinin firmalar tarafından alım yapılacağı belirtildi. Diğer alım yapılacak en çok açık iş sayılı bulunan kadrolarda makineci, temizlik görevlisi, turizm ve otelcilik elemanı, çağrı merkezi temsilcisi reyon görevlisi kadrolarında işçi, memur ve personel alımları yapılacak. Ayrıca adayların büro memuru olarak; ön muhasebe personeli, ambar memuru, büro görevlisi kadrolarında alımlar yapılacak. Silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartı bulunanlar içinde güvenlikçi alımları devam ediyor. 

Başvurular İŞKUR E-şube üzerinden, İŞKUR il ve ilçelerde hizmet birimlerinden şahsen olarak yapılabilecektir.

Alımlarda yaş olarak en az 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. İlanlarda özel ve genel şartları taşımak ve başvurularda istenilen sertifikalara sahip olmak, tecrübe şartlarına sahip olmak istendiğinde sunabilmek gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atanamayanhoca61
Atanamayanhoca61 - 5 ay Önce

i̇nanır mısın şu 40 binlik kadrodan bana uyan bi Allahın işi yok ülkeye bak ülkeye.üniversite mezunuyum hadi buyur.

Metin
Metin - 5 ay Önce

Güvenlik memuru alımı çok oluyor sertifika töreni al

Iskender INAT
Iskender INAT - 5 ay Önce

Ya Allah aşkına bu alımda üniversite mezunları boşta kalıyor. Ne biçim personel alıyorlar ya.

Tulin KESİKBAŞ
Tulin KESİKBAŞ - 5 ay Önce

Beden işcisi