Adalet Bakanlığı 7 Bin 303 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! İKM - Zabıt Katibi - Adliye Personeli (Genel Şartlar)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında alım yapılacak personel sayısını belitti. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesinde 7 bin 303 İnfaz Koruma Memuru (İKM), zabıt katibi ve adliye personeli alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı 7 Bin 303 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! İKM - Zabıt Katibi - Adliye Personeli (Genel Şartlar)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, yeni açılan merkezde tüm adliye ve bakanlık çalışanlarının eğitim alarak daha bilinçli bir adalet hizmeti sunma hakkına kavuşacaklarını söyledi.

Personel sayısındaki artışa da değinen Gül, 15 Temmuz sonrasında FETÖ üyesi olan personelin ihraç edildiğini anımsattı. Gül, şöyle konuştu:

"Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26 bin 274 iken bugün itibarıyla 64 bin 655'e çıkmıştır. 2018'de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir.

Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır.

2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir.

Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık.

81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır."

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olan, İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın  yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olan,  askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olan, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmayan, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan, kamu haklarından mahrum olmayan ve arşiv araştırması sonucu olumlu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Yorumlar (52)
BlackBerry 12 ay önce
Kpss puanı düşsün , katılıyorum
Ebru 12 ay önce
Kpss baraj 60 veya 65 olsun lütfen
MAKBULE 12 ay önce
kpss şarti 60 düşsün lütfen
Ebru 12 ay önce
Ya nolur barajı 60 yapın da bizde başvuralım bizde insanız yıllardır emek veriyoruz adalet personeli olabilmek için nolur baraj 60 olsun Allah'ım
Ebru 12 ay önce
Allah rızası için şu kpss baraj puanı 60 yada 65 olsun
Akp 12 ay önce
Kpss puanı düşsün , katılıyorum
Ebru 12 ay önce
Allah rızası için şu kpss baraj puanı 60 yada 65 olsun
Güler 12 ay önce
Kpss puanları çok düştü baraj düşürülmeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın