Adalet Bakanlığı 71 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı ! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve en az lise mezunu 71 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alımı için başvurular bugün itibari ile başladı. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı 71 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı ! En Az Lise Mezunu

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanmıştı. Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda toıplam 71 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular bugün itibari ile başladı.

Adli Tıp Kurumu Taşra Teşkilatında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Alım yapılacak her pozisyon için KPSS'den en az 70 puan şartı aranmaktadır.

Adalet Bakanlığı kamu perosneli alımına ilişkin başvurular 25 Mart 2019 tarihi itibari ile başladı. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 5 Nisan'a kadar yapabileceklerdir. 

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı kamu personeli alımına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alımında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunlu ve 35 yaşını bitirmemiş olmaları isteniyor.

Başvuru yapacakların askerlikle alakası olmaması isteniyor ve askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise görevini yapmış ya da tecilli olması ile yedek sınıfa geçmiş olmaları talep ediliyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan adaylardan başvuru yapması istendi.

Diğer yandan adayların kamu haklarından mahrum olmaması ve güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasından temiz sonuç almaları zorunlu.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Hato 7 ay önce
35 yaşınız batsın yaş sınırı kalksın