02 Temmuz 2019 Salı 11:03
Adalet Bakanlığı Avukat, Hizmetli, Teknik Hizmet Personeli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı personel alımı sınav ilanı!

Adalet Bakanlığı kendi resmi web sayfası üzerinden Avukat, Hizmetli, Teknik Hizmet Personeli, Psikolog Ve Sosyal Çalışmacı kadrolarına toplamda 276 personel alımı yapacağını bildirdi. Alınacak bu personeller, Adalet Bakanlığı Bakanlık Merkez Ve Merkez Atamalı Taşra Teşkilatında görevlendirileceklerdir.  Sözleşmeli personel alımına ilişkin yayınlanan ilama göre;

1 – En az lisans mezunu Merkez Teşkilata 8 Avukat,

2 – En az lise mezunu Merkez Teşkilata 37 Destek Personeli (Hizmetli)

3 – En az lisans mezunu Taşra Teşkilatına 3 Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi)

4 – En az lise mezunu Taşra Teşkilatına 45 Destek Personeli (Hizmetli)

5 – Psikoloji (Lisans) Mezunu Taşra Teşkilatı Aile, Çocuk ve Çocuk Ağır Ceza Mahkemeleri, Ankara Ve Rize Personel Eğitim Merkezine 98 Psikolog

6 - Sosyal Hizmet Veya Sosyal Hizmetler (Lisans) Mezunu Taşra Teşkilatı Aile, Çocuk ve Çocuk Ağır Ceza Mahkemeleri, Ankara Ve Rize Personel Eğitim Merkezine 85 Sosyal Çalışmacı alımı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Personel İstihdamı Resmi Sınav İlanı Şöyle;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesinin 8 inci fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir unvan için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile aşağıda belirtilen pozisyonlara personel alımı yapılacaktır.

KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilân edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır.

I) GENEL ŞARTLAR:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

II) ÖZEL ŞARTLAR:

A- AVUKAT:

a) Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

b) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

B- DESTEK PERSONELİ (HİZMETLİ):

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

C- PSİKOLOG:

Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

D- SOSYAL ÇALIŞMACI:

Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

E- DİĞER TEKNİK HİZMET PERSONELİ (İSTATİSTİKÇİ)

İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

III) BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER:

1-Başvuru Formu (Bu ilânda belirtilen pozisyonlara yapılan başvurular için sadece ekte yer alan formlar kullanılacaktır, bunun dışında kullanılan başvuru formları kabul edilmeyecektir.)

2- Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.)

3- 2018-KPSS sonuç belgesi,

4- Güvenlik Soruşturması Formu (Formun UYARI bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 3 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve bu form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.)

5- Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısıyla hazırlanmış ve imzalanmış),

6- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet'ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir),

7- Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan, Ayrıca;

Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatının baro veya noterden onaylı örneği,

IV) BAŞVURU YERİ, ŞEKLİ VE TARİHİ:

Başvurular 05/07/2019 tarihinde başlayıp, 19/07/2019 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Başvuruların Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve başka başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Adaylar; bu ilânda belirtilen unvan ve yerlerden sadece birine başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla tercihte bulunanlar ile birden fazla unvana başvuru yapanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonlarına başvuru yaparak sözlü sınavda başarılı olan adaylardan ekli listede belirtilen mahaller için ayrıca tercih alınacaktır.

Destek personeli (hizmetli) ve diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi) pozisyonlarına başvuru yapacak adaylar başvuru formunda belirtilen yerlerden sadece birini tercih edeceklerdir.

(Örneğin; destek personeli (hizmetli) pozisyonu için başvuru yapacak aday başvuru formunda yer alan Merkez, Ankara Personel Eğitim Merkezi veya Rize Personel Eğitim Merkezi mahallerinden sadece birine başvuru yapabilecektir. Yine destek personeli (hizmetli) pozisyonu için başvuru yapacak olan aday gerekli şartları taşıması halinde dâhi diğer unvanlara (istatistikçi, avukat, psikolog vb.) başvuru yapamayacaktır.)

V) SÖZLÜ SINAV YERİ VE TARİHİ:

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilân edilecektir.

VI) SÖZLÜ SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI:

Atama yapılacak pozisyonun gerektirdiği meslekî bilgi 40,

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

Genel kültür 20,

Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,

puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Adayın alınacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

VII)- NİHAİ BAŞARI LİSTESİ VE SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI:

Nihai başarı listesi; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilânda belirtilen pozisyon sayısı kadar asıl aday alınmaya hak kazanacaktır.

Sınav sonuçları ve pozisyonlara alınmaya hak kazananlar Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilân edilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde ilân yoluyla yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Başvuru Formu ve daha fazla bilgi için BURAYI TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 03.07.2019 17:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan 2019-07-10 12:55:18

Ya arkadaş hizmetli alacaksınız kpss istiyorsunuz ne alaka temizlikçi kpss nasıl ilişkelendiriyorsunuz bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim