Adalet Bakanlığı Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı merakla beklenen personel alım ilanını geçtiğimiz günlerde yayımlamıştı. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında, Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli alımı yapılacağı da bildirilmişti. Bu haberimizde siz okuyucularımıza bu pozisyonlara yapılacak alımlara dair detayları derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 26.05.2018, 19:49 12.02.2019, 18:41
Adalet Bakanlığı Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı kendisine ait internet sitesi üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilanlar ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

En az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabileceği pozisyonların bulunduğu personel alım ilanında yer alan Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli alım ilanlarına dair detayları sizler için derledik. 

Söz konusu kadrolara kimlerin başvuru yapacağı, bu kadrolar için yayımlanan ilanlara dair kadro bilgiler ve başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

KADRO DETAYLARI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli (Şoför, Teknisyen, Aşçı ve Kaloriferci) alımı için ilan yayımlandı. Bu ilanlara göre bu pozisyonlara yapılacak alımlar şöyle, 

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilanında 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 765 personel alımı yapılacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağmaları gerekiyor. 

Genel koşullar arasında, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak şartları yer alıyor. Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11/06/2018 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği); 

en az lise mezunu olmak ve daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya MEB tarafından verilen bilgisayar sertifikasına sahip olmak ve Uygulama sınavından başarılı olmak. 

Sözleşmeli diğer sağlık personeli (sağlık memuru); 

Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden ya da bu bölümlerin lisans veya ön lisans programlarından mezun olmak,

Sözleşmeli destek personeli (şoför); 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Sözleşmeli teknisyen; 

En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve kaloriferci); 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak ve Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Büro Memuru, Sağlık Memuru ve Destek Personeli (Şoför, Teknisyen, Aşçı ve Kaloriferci) alım ilanına başvurular 11 Haziran tarihine kada yapılabilecek. 

Yorumlar (0)