05 Ağustos 2019 Pazartesi 11:02
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen ve Veteriner Hekim alımı başvuru formu

Adalet Bakanlığı,108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı başvuruları 8 Ağustos'ta sona eriyor. Adalet bakanlığı belirlenen kadorlar için başvuru formu ve diğer gerekli belgeler ilan altında verilmiştir. 

Adalet bakanlığı tarafından yapılan resmi duyuru şöyle;

28/06/2019 tarihli ve 30815 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan “Erkek adaylar arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim” alım ilanımızda yer alan “Erkek adaylar arasından” ibaresi kaldırılmıştır.

Peki Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen ve Veteriner Hekim alımı başvuru şartları, başvuru yeri, başvuru formu, sınav konuları ve sınav takvimi nedir? İşte cevabı…

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden;

1) Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Ek-1 listede belirtilen yerlere sözleşmeli pozisyonda sözlü sınavla erkek adaylar* arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alınacaktır. (*Düzeltme ilanı yayınlanmıştır.)

2) Sözlü sınava, 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı 540 psikolog, 120 sosyal çalışmacı,180 öğretmen ve 15 veteriner hekim çağrılacaktır.

3) BAŞVURULAR :

a) Adaylarda aranacak şartlar:

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

• Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak.

•Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

•Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan istenecektir)

• Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

4) BAŞVURU ŞEKLİ:

Başvurular 22/07/2019 tarihinde başlayıp 08/08/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

5) BAŞVURUDA ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi,

•Başvuru Formu (ek-2),

• Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 adet hazırlanacaktır) (ek-3),

• Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir),

•Geçerli merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı,

• Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,

• Vesikalık fotoğraf bulunan özgeçmiş.

6) SÖZLÜ SINAV:

Sözlü sınava girecek adayların isimleri ve sözlü sınava girecekleri yer ile sözlü sınav tarihi 02/09/2019 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden www.cte.adalet.gov.tr ilân edilecektir.

Sözlü sınava, 2’nci maddede belirtildiği üzere 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava katılacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

sözlü sınavda;

•İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi 40,

• Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

•Genel kültür 20,

•Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; yerleştirileceği unvanın gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

7) Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanmak üzere oluşturulacaktır. Nihai başarı listesi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü www.cte.adalet.gov.tr adresinde ilân edilecek, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

DUYURULUR

EK-1 : Yerleştirme Yapılacak İl Listesi

EK-2 : Başvuru Formu

EK-3 : Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu

Son Güncelleme: 05.08.2019 11:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
... 2019-08-05 12:29:08

Merkez ve taşra atamalı personel alimı için mülakata girecek kişiler listesi aciklanmadı mı? Ne zaman açıklanacağı hakkında bilginiz var mı Avukat, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı pozisyonları için?

Avatar
Sosyal Hizmet Uzmanı 2019-08-05 13:57:18

Sosyal Hizmet mesleğini bu kadar değersizleştirmeniz çok acı. "Sosyal Araştırmacı" nedir acaba? Sosyal Çalışmacı söylemi bile tam anlamıyla doğru değilken, tam olarak biz sosyal hizmet bölümü mezunlarını tanımlamaya yetmezken böyle bir nitelemenin kullanılması çok üzücü gerçekten.

Avatar
Sosyoloji lisans mevzunu 2019-09-11 17:12:39

Ceza evlerine alim için psikoloji, sosyal hizmet, sosyoloji, cocuk gelisimi alım olacak diye kanun yazısı cikmişti yalnız şuanki durum ile bu çıkmış kanun kararı uyuşmuyor neden sosyoloji mevzunu ceza evlerine alınmıyor. Hakkımız yeniliyor biz boşuna mı okuduk niye üvey evlat muamelesi görüyoruz bide 2019 kpss puanida dikkate alınmalı lütfen çünkü biz 2019 kpss boşuna mı girdik puan almaya çabaladık.

Avatar
Ertaç Ertam 2019-08-05 17:31:37

Eski hükümlü kadrosu için başvurmak istiyorum fakat halen kadrolar açıklanmadı(her yıl Nisan ayında belirlenmiyor muydu) konu hakkında bilgi verebilecek kimse var mı

Avatar
Varol 2019-08-08 14:14:07

Basvuru 8 agustosta bitecek yazmissin haberinde ama basvurular 7 sinde sonlaniyormus bu siteye guvendigim icin pismanim...

Avatar
Merve 2019-08-09 19:13:59

Mülakata çağırılanlar ne zaman aciklanir?