Adalet Bakanlığı CTE 215 Şoför Alım İlanına Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 215 şoför alım ilanına kimler başvurabilir? Başvuru için gereken şartlar nelerdir? Haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 04.01.2017, 16:07 02.02.2019, 14:41
Adalet Bakanlığı CTE 215 Şoför Alım İlanına Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz Aralık ayında 978 sözleşmeli personel alım ilanı verdi. Yayınlanan ilanın içerisinde 215 şoför alım ilanı da yayınlandı. Şoför alım ilanına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Şoför Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

* T.C. vatandaşı olanlar
* Kamu haklarından mahrum olmayanlar
* Askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olanlar
* Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlananlar
* Sağlık durumu çalışmaya uygun olanlar
* KPSS'den en az 70 puan almış olanlar
* En az lise ve dengi okul mezunu olanlar
* E sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar  (Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı resmi gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Başvurular Hangi Tarihlerde Nereden Yapılacak?

Adalet Bakanlığı CTE şoför alım ilanı başvuruları 2 Ocak'da başladı ve 13 Ocak 2017'de sona erecek.

Başvurular, adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır.

Adalet Bakanlığı CTE Şoför Alım İlanı Detayları İçin TIKLAYIN.

Uygulama Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Şoförler için uygulama sınavı 30 Ocak 2017 tarihinde yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam
edilecektir.
 

Yorumlar (0)