Adalet Bakanlığı CTE Lisans mezunu memur alımı başvuru tarihi belli oldu! Öğretmen, Veteriner, Sosyal Araştırmacı ve Psikolog alımı yapılacaktır!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından bugün yeni memur alımı ilanları yayınlandı. İlana göre 208 Psikolog, 24 Sosyal Çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacağı bildirildi. Sözlü sınav ile alınacak memurlar, 2018 KPSS Lisans sınavında KPSSP3 puan türüne göre değerlendirilecektir. En yüksek puan alan adaylardan başlanarak, Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı olmak üzere 540 Psikolog, 120 Sosyal Araştırmacı, 180 Öğretmen ve 15 veteriner Hekim sınava çağrılacaktır. Sınavlar 22 Temmuz’da başlayacak olup 8 Ağustos 2019’da son bulacaktır. Peki Adalet Bakanlığı’nın belirtilen kadrolar için memur alımı başvuru şartları nelerdir? CTE alımları tüm ayrıntıları bu haber ilanında verilmiştir. Ayrıca bu haber içeriğinde Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanmış, 12 bin 753 personel alımı ile ilgili resmi alım ilanlarına ait link, haberin en altında verilmiştir.

Kamu Personeli Alım İlanları 28.06.2019, 17:41 28.06.2019, 17:57
Adalet Bakanlığı CTE Lisans mezunu memur alımı başvuru tarihi belli oldu! Öğretmen, Veteriner, Sosyal Araştırmacı ve Psikolog alımı yapılacaktır!

Adalet Bakanlığı tarafından bugün 5 memur alım ilanı birden yayınlandı. Toplamda 12 bin 753 memur alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 208 Psikolog, 24 Sosyal Çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı yapılacağı bildirildi. Adalet Bakanlığı bu alımlar haricinde 6 bin 126 İnfaz Koruma Memuru, 247 Büro personeli, 91 hemşire, 84 Teknisyen, 169 şoför ve 24 aşçı ve toplamda Avukat ve hizmetli kadrosuna da 276 sözleşmeli personel alımı yapmaktadır.

Adalet Bakanlığı CTE Müdürlüğü tarafından yayınlanan memur alımı resmi başvuru ilanına göre; başvuru şartları, ilgi kadrolar için istenilen özel şartlar ve başvuru şekli aşağıda belirtildiği üzere olacaktır.

BAŞVURU TARİHİ VE BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular 22 Temmuz’da başlayacak olup, 8 Ağustos 2019’da son bulacaktır. 2018 KPSS Lisans sınavında KPSSP3 puan türüne göre değerlendirilecektir. En yüksek puan alan adaylardan başlanarak, Bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı olmak üzere 540 Psikolog, 120 Sosyal Araştırmacı, 180 Öğretmen ve 15 veteriner Hekim sınava çağrılacaktır. Bu sözlü sınavdan başarılı olan adaylar, Adalet Bakanlığı bünyesinde 657’ye tabi olarak memur olarak görevlerine başlayacaklardır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1 – 657 Sayılı Devlet memurları kanununun 48.ci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2 – Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji bölümünden lisans mezunu olmak,

3 - Sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler bölümünden lisans mezunu olmak,

4 -Öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilan tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğrenim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak,

5 -  Veteriner Hekim başvurusunda bulunacak adaylar için, veteriner hekimliği bölümlerinden lisans mezunu olmak,

6 – Güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu sonuçlanmak,

7 – Askerlikle herhangi bir ilişki kalmamak-bulunmamak,

Sözlü sınava katılan adayların başvuru sonuçları 02/09/2019 tarihinde CTE’ nin  www.cte.adalet.gov.tr sayfasından ilan edilecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından yayınlanan memur alımı başvuru ilanı hakkında tüm detayları öğrenmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ!

Yorumlar (1)
Aziz Doğan 5 ay önce
Öğretmenlik hangi bölüm mezunları