Adalet Bakanlığı, EGM ve BTK 2147 Personel Alımı Yapıyor !

Kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara göre toplam 2147 personel alımı yapılıyor. Konu ile ilgili olarak ilanların tüm detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 03.11.2018, 01:38 17.01.2019, 23:51 Batuhan
Adalet Bakanlığı, EGM ve BTK 2147 Personel Alımı Yapıyor !

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. 

Bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı tarafından da Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana başvuruların Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılacağı ifade edildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilan ise Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan. Bu ilanların detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 1600 hakim ve savcı alımı yapılacağı ifade edildi. Bunun ilana başvurular Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılacaktır. İlanda 1000 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 500 avukat mesleğinden hakim ile savcı adayı alınacak. Bunun yanı sıra 100 idari yargı hakim adayı alımı yapılacağı da vurgulandı. İlana başvurular 1 Kasım'da başladı ve 8 Kasım'da sona erecektir.

EGM POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda emniyet personelleri arasından450 erkek, 50 kadın komiser yardımcısı alımı yapılacağı vurgulandı. İlana başvurular 5 Kasım'da sona erecektir.

BTK PERSONEL ALIMI

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Sosyal Bilimler alanına 10 hukuk alanına 12 ve mühendislik alanına 25 personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular 15 Kasım'da başlayacak ve 23 Kasım'da sona erecektir.

Yorumlar (1)
Vatandas 9 ay önce
Adalet bakanlığı katiplik sınavlarında 35 yas sınırı kaldirilsin