Adalet Bakanlığı'na En Az Lise Mezunu Mübaşir Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda yer alan alım yapılacak kadrolar arasında en lise mezunu adayların başvuru yapabileceği Mübaşir kadrosu da yer alıyor. Mübaşir alım ilanına dair detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 06.06.2018, 23:45 12.02.2019, 19:23
Adalet Bakanlığı'na En Az Lise Mezunu Mübaşir Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı bir ilan ile çok sayıda pozisyonda kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. 

Yayımlanan ilana göre alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak ve lise, önlisans ile lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar yer aldı. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan bu alım ilanları arasında bulunan Mübaşir alımlarına dair detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

MÜBAŞİR ALIM İLANINA DAİR DETAYLAR

Adalet Bakanlığı, Adlî ve İdarî yargıda görevlendirmek üzere 527 Sözleşmeli Mübaşir alımı yapacak. Bakanlık tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan kadro detaylarına göre söz konusu alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

MÜBAŞİR ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı'nca yayımlanan ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan ilan metnine göre, aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamayan adayların, yapacakları başvurular geçersiz sayılacak. 

Genel Koşullar;

Türk vatandaşı olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak ve Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı;

2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Yaş Şartı;

İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 11 Haziran 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)

Eğitim Şartı;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

BAŞVURU SÜRECİ

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Sözleşmeli Mübaşir alım ilanlarına başvuru süreci devam etmekte olup ilana son başvuru tarihi 11 Haziran olarak açıklandı. 

Yorumlar (6)
Alican 1 yıl önce
KPSS 60 inse iyi olur
Yozgat 1 yıl önce
Kps 60 ols lütfen
Yalçın 1 yıl önce
İcra müdürlüğü sınavı bekliyoruz adalet mezunları olarak
boş 1 yıl önce
Kpss 60 a inse ne olur 85 ten aşağı inmez 90 alacaksın ayrıca sağlam bir referans yani türkçesi torpil
Cinsherif 1 yıl önce
Tamam
Gul 1 yıl önce
Mubasirlik mulakat listesi ne zaman aciklanacak