20 Aralık 2016 Salı 21:29
Adli Tıp Kurumu personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklandı

 Adli Tıp Kurumu tarafından 15 memur alımı için 14 Kasım - 02 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav/mülakat sonuçları açıklandı.

Adli Tıp Kurumu tarafından açılan 15 bilgisayar mühendisi kadrosu için sözlü sınava 140 aday katıldı. Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere 15 memur kadrosu için 14 Kasım - 02 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında sözlü sınav yapılmıştı. Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesinden 20 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan duyuruya göre Adli Tıp Kurumu personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır.

ADLİ TIP KURUMU RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN YAYIMLANAN DUYURU ŞU ŞEKİLDE;

"1) Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; daha önce ilan edilen kadrolara yapılan başvurular neticesinde oluşturulan puan sıralama listelerine göre sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 14 Kasım - 02 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında sözlü sınava alınmışlardır.

2) Sınav Kurulu Başkanı ve Üyelerince yapılan sözlü sınav değerlendirmesi sonucuna göre Başkan ve Üyelerce ayrı ayrı verilen puanların aritmetik ortalaması ile KPSS’dan aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralama yapılmak suretiyle nihai başarı listeleri oluşturulmuş ve ilan edilen kadro sayısı kadar en yüksek puanlı aday atanmaya hak kazanmış, ilan edilen kadro sayısının beşte biri kadar aday ise yedek sıralama listesine alınmıştır.

3) Atanmaya hak kazanan adaylardan; güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumsuz olan, atama şartlarının kaybedilmesini gerektirecek nitelikteki eylemleri olduğu tespit edilen, geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayan ve istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adayların yerine 1.yedekten başlamak üzere yedek adaylar atanmaya hak kazanacaklardır. Yedek adayların böyle bir hak kazanması halinde Kurumumuzca ilgililer bilgilendirileceklerdir.

4) Tüm adaylar için bu sınav sonuç duyurusu ve nihai başarı listeleri tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

5) Atanmaya hak kazanan adaylar 06 Ocak 2017 günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak bizzat veya bir yakını aracılığıyla Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Personel ve Eğitim Şube Müdürlüğü’ne teslim edebilecekleri gibi posta veya kargo yoluyla da gönderebileceklerdir. Kanuni bir mazereti olmaksızın süresinde başvurmayan ve talep edilen belgeleri ibraz etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır."

ATANMAYA HAK KAZANANLARDAN İSTENİLEN BELGELER

- Sağlık Kurulu Raporu (Son altı ay içerisinde sağlık raporu vermeye yetkili tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış)
- Öğrenim belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti.
- Askerlik durum belgesi
- 4 adet vesikalık fotoğraf (Mevzuata uygun yeni çekilmiş).
- 1 adet 6x9 cm ebadında fotoğraf (Mevzuata uygun yeni çekilmiş).
- Nüfus cüzdan fotokopisi.
- Mal bildirim beyannamesi
- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi
- Dilekçe
 

Son Güncelleme: 01.02.2019 22:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.