Aile Bakanlığı 81 ilden toplam 817 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Aile Bakanlığı 81 ilden toplam 817 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aşağıda verilen kadrolara toplam 817 personel alımı yapacak. 9-19 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak başvurular ile ilgili tüm detaylar bu haber içeriğinde...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün yeni bir personel alım ilanı yayınladı. 6 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Aile Bakanlığı, 81 ilden toplam 817 personel alımı yapacak. Hangi kadrolara hangi branşlardan personel alınacağı, başvuru şartları, illere göre tercih kılavuzu ve daha fazlası bu haber içeriğinde… Personel alımı başvuruları ne zaman ve lkadrolara göre istenilen şartlar nelerdir? KPSS şartı ve mesleklere göre öğrenim şartları nelerdir? İşte tüm detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanına göre, bakanlık bünyesinde bulunan Taşra Teşkilatlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 817 personel alınacak. Aile Bakanlığı memur alımı başvuruları 9-19 Kasım 2020 tarihleri arasında aşağıda belirtilen adrese online şeklinde yapılacaktır.

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIMI İÇİN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na aşağıda belirtilen kadrolara belirtilen sayılarda memur alımı yapılacaktır. Memur ve işçi statülerinde alınacak personellerden; sosyal çalışmacı, psikolog alımı, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, diyetisyen ve hemşire alımı pozisyonları için başvuru yapmak isteyen adayların 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı almış olmaları gerekmektedir. İşçi alımı kadrolarına alınacak personellerden istenilen KPSS şartı ise aşağıda belirtilmiştir. 

Aile Bakanlığı 81 ilden toplam 817 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

SOSYAL ÇALIŞMACI ALIMI

Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun, 52’i bayan olmak üzere toplam 152 adet sosyal çalışmacı personeli alımı yapılacak!

 PSİKOLOG ALIMI

102’si kadın olmak üzere 230 adet psikolog alımı yapılacak. Adayların Psikoloji lisans programından mezun olmaları gerekmektedir.

ÇOCUK GELİŞİMCİSİ ALIMI

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans programlarının birinden mezun 49 adet çocuk gelişimcisi alımı yapılacak.

FİZYOTERAPİST ALIMI

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun bay/bayan 21 fizyoterapist alımı yapılacak.

DİYETİSYEN ALIMI

Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun bay/bayan 8 diyetisyen alımı yapılacak.

Aile Bakanlığı 81 ilden toplam 817 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

HEMŞİRE ALIMI

Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun 9 hemşire alımı yapılacak.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI

a) Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarının birinden mezun toplam 240 personel alımı yapılacak.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN?

a) Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru ekranından elektronik ortamda 09/11/2020 tarihinden 19/11/2020 tarihi mesai bitimine (18:00) kadar yapacaklardır.

b) Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir unvan için başvuru yapabilecektir.

c) Adaylar başvuruda bulunacakları pozisyon unvanı için istenilen öğrenime ilişkin olarak, öncelikle e-devlet sisteminden alınan barkodlu/karekodlu öğrenim belgesini PDF formatında, bu belgenin e-devlet sisteminde bulunmaması durumunda ise diploma ya da mezuniyet belgesini taratarak PDF formatında “öğrenim belgesi” alanına yükleyeceklerdir.

Aile Bakanlığı 81 ilden toplam 817 personel alımı başvuru şartları nelerdir?

ç) Başvuru sırasında sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir.

d) Fotoğrafı çekilerek sisteme yüklenen belgeler işleme alınmayacaktır.

e) Sınav başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak çıktısı alınıp, aday tarafından imzalanacak ve sözlü sınava gelindiğinde ibraz edilmek üzere saklanacaktır.

f) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısının 2 katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır.

b) Sıralama sonucunda son sıradaki aday ile aynı KPSS puanına sahip olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.

c) Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınavın tarihi ve yeri ile sınav için istenecek belgeler

Bakanlık web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ayrıca ilan edilecektir.

PERSONEL ALIMI TERCİH İŞLEMLERİ

a) Sınav sonucunda asil sırada yer alan adaylar, Bakanlık web sayfasında yapılacak tercih duyurusuna göre, sistem üzerinden tercihlerini bildireceklerdir.

b) Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir.

c) Adaylar sözlü sınav puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda ilgili pozisyonlara yerleştirilecektir.

ç) Adaylar yerleştirme sonuçlarına Bakanlık web sayfası üzerinden, başvuru sırasında belirlemiş oldukları şifre ile ulaşabileceklerdir.

ATAMA İŞLEMLERİ

a) Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerle birlikte duyurulan süre içinde Bakanlık Personel Genel Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir.

b) Adaylardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvuruda bulunmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır.

c) Ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adayların ataması iptal edilecek olup, bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU VE İLANLAR

a) Sözleşmeli Personel alımı ile ilgili tüm duyuru, ilanlar ve bilgilendirmeler www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb web adreslerinde yayımlanacaktır.

Sınav ile ilgili yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

b) Adayların başvuru sırasında sisteme, aktif olarak kullandıkları telefon numarası ve e-posta adresini kaydetmeleri ve sınavın diğer aşamalarında kullanılacağı için sisteme giriş şifrelerini muhafaza etmeleri önem arz etmektedir.

AİLE BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

www.ailevecalisma.gov.tr https://ailevecalisma.gov.tr/pdb

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü

Adres: Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA

Tel : (312) 296 63 46, (312) 296 64 34, (312) 296 64 46

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler