Aile Bakanlığı DPB'de İlan Yayımladı: Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular en geç 9 Ekim'e kadar gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını aşağıda istenilen belgeler ile şahsen gerçekleştireceklerdir.

Aile Bakanlığı DPB'de İlan Yayımladı: Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlanarak sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını en geç 9 Eküm'e kadar aşağıda istenilen belgeler ile şahsen gerçekleştireceklerdir. 

KADRO DAĞILIMI

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında 2 Java Kurumsal Mimar, 1 .NET Kurumsal Mimar, 2 Proje Yöneticisi, 1 Veri Tabanı Uzmanı, 5 Kıdemli Java Yazılım Uzmanı, 2 .NET Kıdemli Yazılım Uzmanı, 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 -.NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Önyüz Geliştirici (Front-End Developer) Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Aşağıda belirtilen genel şartlara haiz olan adayların bir de kadrolara göre kılavuzda belirtilen özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

- Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları A, B ve C Grubu pozisyonları için başvuru yapabilir.)

- (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin Mühendislik bölümlerinden, Fen-Edebiyat, Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakültelerinin, Bilgisayar ve Teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile İstatistik, Matematik ve Fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece C Grubu pozisyonu için başvuru yapabilir.)

- Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı 2 katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı KHK'ya tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

- Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine sahip olma, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma yeteneğine sahip olma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme yeteneğine sahip olma, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek olma, dokümantasyona önem verme hususlarına yatkın olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (www.ailevecalisma.gov.tr) sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra aşağıda belirtilen belgeer ile 9 Ekim'e kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta yolu ile gerçekleştireceklerdir.

BAŞVURU BELGELERİ

Başvurularda istenilen belgeler ise şöyle:

1) Başvuru formu,

2) Özgeçmiş,

3) İngilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan yabancı dil sınavlarından ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belgenin aslı veya onaylı sureti (Aslı ibraz edildiği takdirde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır),

4) Lisans diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti (Aslı ibraz edildiği takdirde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır),

5) Genel şartlarda istenilen nitelikleri gösteren diğer belgeler,

6) Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır).

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)