Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 10-21 Ekim’de 2 bin 183 kadroya personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında 2 bin 183 kadro/pozisyon için personel alımı yapacak! Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için personeller ilkokul, ilköğretim, orta öğretim (Lise ve dengi okullar mezunu), önlisans ve lisans mezunu eğitim düzeylerinden olacak olup, başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kamu Personeli Alım İlanları 09.10.2019, 19:56 09.10.2019, 21:52
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 10-21 Ekim’de 2 bin 183 kadroya personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 10 Ekim 2019 tarih itibari ile tam 2 bin 183 kadroya personel alımı yapacak. Başvurular 21 Ekim 2019 tarihinde sona erecek olup, alımlar e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

Bakanlık tarafından yapılan resmi ilan şöyle;

Bilindiği üzere 2828 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesinde 2018 yılında değişiklik yapılmış ve bu kapsamda yapılacak yerleştirme işlemlerinin yılda üç defa yapılması uygulaması getirilmiştir. Bu itibarla 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında istihdam hakkını haiz olanların 2019 yılı Mayıs ve Eylül dönemi yerleştirme işlemleri için 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında toplam 2183 kadro/pozisyon için yerleştirme yapılacaktır.

YERLEŞTİRME YAPILACAK KADRO/POZİSYONLARDAN;

932 adedi İlkokul-İlköğretim düzeyinde,

978 adedi Ortaöğretim düzeyinde,

140 adedi Önlisans düzeyinde,

133 adedi Lisans düzeyinde yer almaktadır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu 10/10/2019 tarihinde Mülga Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;

1) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Mülga Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.

2) Yerleştirme işlemi Mülga Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

5) Tercih işlemleri 21 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

7) İlgili mevzuat gereği 2828 sayılı Kanun kapsamında 2019 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılan kontenjanların kalan kısmına son yerleştirme dönemi olan Aralık döneminde yerleştirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2828 SAYILI SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA SOSYAL HİZMETLER MODELİNDEN YARARLANACAK HAK SAHİPLERİNİN SORGULAMA EKRANI

Bu sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek 1 inci maddesinde yazılı şartları taşıyanlardan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2019 yılı Mayıs-Eylül dönemleri yerleştirme işlemlerinde Başkanlığımıza isimleri bildirilen kişiler yer almaktadır

Bu sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında 2019 yılı Mayıs Eylül dönemleri için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hak sahibi olduğu bildirilen kişilere ilişkin bilgiler sorgulanabilecektir. Sistemde hak sahipleri listesinde bulunmayan kişilerce sorgulama yapılması halinde uyarı gelecektir. Yapılan yerleştirme işlemleri katılabilmeleri mümkün bulunmayan bu kişilerin aşağıda yer alan hak sahiplerine ilişkin açıklama kısmına bakmaları gerekmektedir. Bakanlıkça bildirilen Hak Sahipleri Listesinde bulunmakla birlikte;

Yorumlar (0)