Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapacak! 250 memur alımı olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapacak! 250 memur alımı olacak

Memur alımı bekleyenler için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alım ilanı yayımladı. Memur alım ilanında 16 farklı meslekte memur alınacağı bildirildi.

Resmi Gazete'de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 250 memur alım ilanı yayımlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve başvuru adresi açıklandı.

250 MEMUR ALIMI YAPILACAK

Memur alım ilanında, "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. dereceden 250 adet kadroya atama yapılmak üzere, aşağıda belirtilen öğrenim dallarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacaktır." denildi.

BAŞVURU ŞARTLARI, ŞEKLİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (www.ailevecalisma.gov.tr) ve/veya (https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Giriş sınavına katılma şartları, sınav tarihi ve yeri, sınavın yapılış şekli, değerlendirme yöntemi, KPSS puan türleri ve asgari puanlar, puan sıralamasına göre kaç adayın çağırılacağı, aranacak YDS puanı, son başvuru tarihi, başvuruda istenecek belgeler, öğrenim dallarına ait kontenjanlar, başvuru yeri ve sınavla ilgili diğer hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesinde (www.ailevecalisma.gov.tr) ve/veya (https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) ve (https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/) ileriki bir tarihte yayınlanacaktır.

screenshot-7.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler