Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayımlanan ilana göre; Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Devam ediyor.

Kamu Personeli Alım İlanları 29.01.2017, 17:14 03.02.2019, 13:43
Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden 31 Aralık 2016 tarihinde yayımlanmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanının 2017 yılında geçerli olacağı biliniyor. Aile Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 23 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olup 3 Şubat 2017 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Alım yapılacak personel: Sözlü sınavla 20 (yirmi) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denetçi Yardımcısı alınacak.

Başvuruda aranılan şartlar:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2- Son başvuru tarihi itibariyle, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
3- T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak.
4- 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle otuzbeş yaşını doldurmamış olmak.
5- Sağlık durumu, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olmak ve denetçilik görevini yapmasına mani olacak hastalığı veya engeli olmamak.

Başvuru tarihi ve yeri: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 23 Ocak - 03 Şubat 2017 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (www.aile.gov.tr) web sayfasından elektronik ortamda alınacaktır. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (0)