banner731

Askeri Kurumlara 60 KPSS Sivil Memur, KPSS Şartsız Askeri Personel Alınıyor

Askeri kurumların yeni ve başvuru süreci devam eden personel alımları. Askeri kurumlara sivil memur alımı ile askeri personel ve askeri öğrenci alımlarına başvuru süreci devam ediyor. İlanlara başvuruda bulunacak adayların haiz olmaları gereken başvuru koşulları ile başvurularını nasıl yapacaklarına dair detayları sizlere haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 14.11.2018, 18:52 17.01.2019, 22:00
Askeri Kurumlara 60 KPSS Sivil Memur, KPSS Şartsız Askeri Personel Alınıyor

Askeri kurumlara KPSS'li, KPSS'siz sivil memur ve askeri personel alımları için yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanları bu haberimizde derledik. 

Bu bağlamda; Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı yada kurumların kendilerine ait internet siteleri aracılığıyla yayımlanan sivil memur, askeri personel ve askeri öğrenci alımlarına dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

İşte alım yapacak kurumlar ve alım yapılacak personel kadroları;

ALIM YAPACAK ASKERİ KURUMLAR VE KADROLAR

Askeri personel alımı için Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi 1457 personel alım ilanı yayımladı. Bu alımın dışında Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf subay adayı ile dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı alımı yapacağını ilan etti. Milli Savunma Üniversitesi yayımladığı bir ilan ile Deniz Harp Okulu bünyesine askeri öğrenci alımı yapılacağını açıkladı. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli er alım ilanına başvurular da devam ediyor. 

Bu ilanların dışında ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere Devlet Memuru alımı yapacağını duyurdu. Bilgisayar Mühendisi, Uluslararası İlişkiler ve Antlaşmalar Uzmanı, Mali İşler Uzmanı, Performans ve Program Uzmanı, Gümrük İşlemleri Uzmanı, Personel İşlemleri Uzmanı, Grafiker, İstatistikçi. kadrolarına yapılacak alımlara 60 KPSS ile başvuru yapılabilecek. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda kadro detaylarını ayrıntılı bir şekilde aktardığımız personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların başvurularının olumlu olması için ilan metinlerinde yer alan başvuru koşullarının sağlanması gerekiyor. 

Kamupersoneli.net olarak söz konusu ilan metinlerini sizlere aşağıda ana başlıkları halinde aktarıyoruz. 

Personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise varsa asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN

Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunmak ve tüm diğer ayrıntıları görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sivil Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Askeri Personel Alımı İçin TIKLAYINIZ

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı Alımı İçin TIKLAYINIZ

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay adayı Alımı İçin TIKLAYINIZ

Milli Savunma Üniversitesi ise Deniz Harp Okulu Bünyesine Askeri Öğrenci Alımı İçin TIKLAYINIZ

Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Alımı İçin TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
hep 1 yıl önce
acıklamada erkekler var bayanlar yer almıyormu
hep 1 yıl önce
acıklamada erkekler var bayanlar yer almıyormu
Tuğba 1 yıl önce
Bayanlar için varmı bu
Batı 1 yıl önce
Alımlar Ocak ayında mezun olacaklarida kaplamalı malum tek ders veya agno tamamlayıp mezun olacaklar var. .....
ÜMMÜSÜ 1 yıl önce
artik yorulduk yaş uysa boy uymuyor boy uysa yaş artik bayan boyu esneti̇lsi̇n yas35 olsun ki̇ bi̇z de basvuralim