Başbakan Yıldırım: "Kamu Kurumlarına 500 Bin Yeni Personel Alınacak"

Başbakan Binali Yıldırım, istihdam konusunda çok önemli açıklamalar yaptı. Kamuya 500 Bin yeni personel alınacağı konusunda bilgi verdi.

Kamu Personeli Alım İlanları 07.03.2017, 00:17 07.03.2017, 00:48
Başbakan Yıldırım: "Kamu Kurumlarına 500 Bin Yeni Personel Alınacak"

Başbakan Binali Yıldırım, istihdam ile ilgili olarak müjde verdi. "TOBB'un her üyesi 1 kişi çalıştırsa 1,5 milyon ediyor. 500 bin de biz toplum yararına çalıştıracağız. Yani kamu kurumları alacak. Böylelikle 2 milyon oluyor. Çıraklık eğitimi falan rakam büyüyor." diyen Yıldırım, kamu kurumlarına yeni personel alımları olacağının sinyallerini verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile İlgili Açıklama:

Başbakan Yıldırım: "15 senedir halkımıza hep doğruları söyledik. Bundan da hiç zarar görmedik. Yine doğruyu söylüyorum, Türkiye bu sistemle yoluna devam edemez. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, geleceğimiz için, 2023 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler hedefini tutturmak için bu değişikliğe ihtiyaç var." dedi.

A Haber ve ATV ortak canlı yayınında "Başbakan ile Gündem Özel" programında değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yıldırım'ın, özellikle istihdam konusunda söyledikleri dikkat çekti.

İstihdam Seferberliği:

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliği projesinin gidişatı ile ilgili bilgiler verdi.

2 milyon kişiyi iş sahibi yapma hedeflerinin olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, "TOBB'un her üyesi 1 kişi çalıştırsa 1,5 milyon ediyor. 500 bin de biz toplum yararına çalıştıracağız. Yani kamu kurumları alacak. Böylelikle 2 milyon oluyor. Çıraklık eğitimi falan rakam büyüyor." sözlerini söyledi.

Bu seferberliğin devlete maliyetinin 11 milyar lira olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, gündeme ilişkin konuşmalarına devam etti.

Kamuya alınacak olan 500 Bin kişi ile ilgili detaylar, alım bekleyen adaylar tarafından merakla bekleniliyor.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (21)
Taseron 2 yıl önce
Toplum yararina alicam diyor gecici isci 6 ay sonra kapi dışarı.
Ayşe 2 yıl önce
Referandum oyunları bunlar
Hamit 2 yıl önce
İnsanlar akılanmış artık yemiyor yalanları keklemeleri seçim öncesi vaatler
Ahmet 2 yıl önce
i̇nşaAllah en yakın zamanda alınırda bizde yerleşiriz. bunalıma girdik artık
Ben 2 yıl önce
Ben su an okulda hizmetliyim günümüz az kaldı korku sardı bizi biz kurayla alındık bizi devam ettirsin zaten okullara ihtiyaç var bizede imkan sunun
Gülay 2 yıl önce
Özel sektörde is bulsanda 6 ay sonra sigorta odemeyelim diye kapı dışarı ediyorlar buna bir çözüm bulunmalı işletme lisans mezunuyum Zonguldak'ta hala engelli kadrosunda is bulamadım çok Üzgünüm
Meral 2 yıl önce
Artık atanalim, bitsin şu bekleyiş, ve atama olan yerler de de hep şart aranıyor aranmasin onlar da biz önlisans mezun lar inin da yüzü gülsün artık
Berati 2 yıl önce
Bende ekpss den atamayı bekledim ama olmadı sozlesmeli olsun ama devlet kapısı olsun lise mezunuyuz diye atamıyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın